anaconda - en to tr translation catalogue (1314 entries)

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
tr: Grafik kip kurulumu için donanımınız yetersiz.  Metin kipi kuruluma geçilecek.

en: OK
tr: Tamam

en: Probing for video card:
tr: Ekran kartı için algılama:

en: Unable to probe
tr: Algılama başarısız

en: Probing for monitor type:
tr: Monitör türü için algılama:

en: Probing for mouse type:
tr: Fare türü için algılama:

en: Skipping mouse probe.
tr: Fare algılaması atlanıyor.

en: Graphical installation not available for %s installs.  Starting text mode.
tr: %s kurulumlarında grafik kipi kurulum yapılamıyor.  Metin kipi kuruluma geçiliyor.

en: No mouse was detected.  A mouse is required for graphical installation.  Starting text mode.
tr: Bir fare algılanamadı. Grafik kipte kurulum faresiz olmaz.  Metin kipinde kuruluma geçiliyor.

en: Using mouse type:
tr: Kullanılan fare türü:

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode!
tr: DISPLAY değişkeni belirlenemedi. Metin kipine geçiliyor!

en: Could not allocate cylinder-based partitions as primary partitions
tr: Silindir bazlı disk bölümleri birincil bölümler olarak kullanılamaz.

en: Could not allocate partitions as primary partitions
tr: Bu bölümler birincil disk bölümü olamıyor.

en: Could not allocate cylinder-based partitions
tr: Silindir bazlı bölümler kullanılamıyor

en: Could not allocate partitions
tr: Bölümleme yapılamadı

en: Boot partition %s may not meet booting constraints for your architecture.  Creation of a boot disk is highly encouraged.
tr: Önyükleme bölümü %s mimarinizin gerektirdiği koşulları sağlayamıyor. Bir açılış disketinin oluşturulması kaçınılmaz görünüyor.

en: Adding this partition would not leave enough disk space for already allocated logical volumes in %s.
tr: Bu bölümün eklenmesi ile önceden ayrılmış %s mantıksal oylumlarında yeterli disk alanı kalmayacaktı.

en: Requested Partition Does Not Exist
tr: İstenen Disk Bölümü Mevcut Değil

en: Unable to locate partition %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
tr: %s disk bölümü %s kullanımı için ayrılamıyor.
    
    'Tamam' düğmesini seçtiğinizde sistem yeniden başlatılacak.

en: Automatic Partitioning Errors
tr: Otomatik Bölümlendirme Hataları

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    Press 'OK' to reboot your system.
tr: Yaptığınız bölümleme aşağıdaki hataların oluşmasına sebep oldu.
    
    %s
    
    'Tamam' düğmesine bastığınızda sistem yeniden başlatılacaktır.

en: Warnings During Automatic Partitioning
tr: Otomatik Bölümlendirme Sırasındaki Uyarılar

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
tr: Otomatik Bölümlendirme sırasında aşağıdaki uyarılar alındı:
    
    %s

en: 
    
    Press 'OK' to reboot your system.
tr: 
    
    Sisteminizi yeniden başlatmak için 'Tamam' düğmesine tıklayınız.

en: Error Partitioning
tr: Hatalı Bölümlendirme

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %s.%s
tr: İstenen bölümleme yapılamadı: 
    
    %s.%s

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation. You can choose a different automatic partitioning option, or click 'Back' to select manual partitioning.
    
    Press 'OK' to continue.
tr: Bölümlendirme sırasında aşağıdaki hatalar oluştu:
    
    %s
    
    Bu durum genellikle otomatik bölümlendirmenin başarımı için yeterli disk alanı olmadığında ortaya çıkar. Kurulumu tamamlayabilmek için bölümlendirmeyi kendiniz yapmanız gerekecek.
    
    Devam etmek için 'Tamam' düğmesine tıklayınız.

en: Warning
tr: Uyarı

en: Automatic Partitioning sets partitions based on the selected installation type. You also can customize the partitions once they have been created.
    
    The manual disk partitioning tool, Disk Druid, allows you to create partitions in an interactive environment. You can set the file system types, mount points, partition sizes, and more.
    
    The partitioning tool, fdisk, is a text-based utility only recommended for advanced users who need to perform specialized tasks.
tr: Otomatik bölümlendirme kurulum türüne bağlı olarak farklı yapılır. Bu ayarları ihtiyaçlarınıza göre değiştirmeniz de mümkündür.
    
    Elle bölümlendirme aracı, DiskDruid ile disk bölümlendirmesini etkileşimli olarak yapabilirsiniz. DiskDruid'in görsel arayüzü ile dosya sistemi türü, bağlama noktası, bölüm boyları ve daha bir çok özelliği belirleyebilirsiniz.
    
    fdisk ise geleneksel, metin tabanlı, kullanımı zor ancak bazı durumlarda özellikle uzman kullanıcılar için önerilen bir disk bölümleme aracıdır.

en: Before automatic partitioning can be set up by the installation program, you must choose how to use the space on hard drives.
tr: Otomatik bölümlendirme öncesi, sabit disk alanlarının nasıl kullanılacağını belirtmelisiniz.

en: Remove all partitions on this system
tr: Tüm disk bölümlerini sil

en: Remove all Linux Partitions on this system
tr: Tüm Linux disk bölümlerini sil

en: Keep all partitions and use existing free space
tr: Disk bölümlerine dokunma, sadece boş alanı kullan

en: You have selected to remove all partitions (ALL DATA) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
tr: %s
    sabit diskindeki tüm disk bölümlerinin kaldırılmasını (TÜM VERİNİN SİLİNMESİNİ) seçtiniz.
    Böyle yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: You have selected to remove all Linux partitions (and ALL DATA on them) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
tr: Aşağıdaki sürücüler üzerindeki tüm Linux bölümlerinin ve üzerlerindeki TÜM VERİNİN SİLİNMESİNİ seçtiniz:%s
    Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: Bootloader
tr: Önyükleyici

en: Installing bootloader...
tr: Önyükleyici kuruluyor...

en: No kernel packages were installed on your system.  Your boot loader configuration will not be changed.
tr: Sisteminizde yüklü bir çekirdek paketi yok. Önyükleyici yapılandırmanız değiştirilmeyecek.

en: Everything
tr: Tüm paketler

en: no suggestion
tr: öneri yok

en: This group includes all the packages available.  Note that this is substantially more packages than just the ones in all the other package groups on this page.
tr: Bu grup mümkün olan tüm paketleri içerir. Yalnız dikkat, bu grup, bu sayfadaki tüm paketlerden biraz daha fazlasını (temel paketleri de) içerir.

en: Choose this group to get the minimal possible set of packages.  Useful for creating small router/firewall boxes, for example.
tr: En küçük boyutlu kurulum bu grupla mümkündür. Sistemi sadece yöneltici/güvenlik duvarı gibi az amaçlı kullanacaksanız bu faydalıdır.

en: Exception Occurred
tr: Bir sorun oluştu

en: Dump Written
tr: Yazıldı

en: Your system's state has been successfully written to the floppy. Your system will now be reset.
tr: Sisteminizin durumu diskete kaydedildi. Sistem şimdi yeniden başlatılacak.

en: Insert a floppy disk
tr: Sürücüye bir disket yerleştirin.

en: Please remove any diskettes from the floppy drive, and insert the floppy diskette that is to contain the boot disk.
    
    All data will be ERASED during creation of the boot disk.
tr: Disket sürücünüzde disket varsa çıkarıp, açılış disketi yapacağınız disketi sürücüye yerleştiriniz.
    
    Açılış disketinin oluşturulması sırasında disketteki tüm bilgiyi kaybedeceksiniz.

en: _Cancel
tr: İp_tal

en: _Make boot disk
tr: _Açılış disketi oluştur

en: Error
tr: Hata

en: An error occurred while making the boot disk. Please make sure that there is a floppy in the first floppy drive.
tr: Açılış disketi oluşturulurken bir hata oluştu. Birinci disket sürücüsünde bir disketin olup olmadığını kontrol ediniz.

en: Creating
tr: Yaratılıyor

en: Creating boot disk...
tr: Açılış disketi yaratılıyor...

en: Checking for Bad Blocks
tr: Hatalı disk blokları için sınama

en: Checking for bad blocks on /dev/%s...
tr: /dev/%s üzerinde hatalı disk bloğu sınaması yapılıyor...

en: An error occurred migrating %s to ext3.  It is possible to continue without migrating this file system if desired.
    
    Would you like to continue without migrating %s?
tr: %s ext3'e dönüştürülürken bir hata oluştu. İstenirse bu işlem olmaksızın da kuruluma devam edilebilir.
    
    %s dönüştürülmeden kuruluma devam etmek ister misiniz?

en: RAID Device
tr: RAID Aygıtı

en: First sector of boot partition
tr: Açılış bölümünün ilk sektörü

en: Master Boot Record (MBR)
tr: Ana Açılış Kaydı (MBR)

en: An error occurred trying to initialize swap on device %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
tr: %s aygıtı üzerinde takas alanı oluşturulurken bir hata oluştu. Bu sorun zincirleme başka sorunlara sebep olabileceğinden kuruluma devam edilemeyecek.
    
    Sistem <Enter> tuşuna bastığınızda yeniden başlatılacaktır.

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    This most likely means this swap partition has not been initialized.
    
    Press OK to reboot your system.
tr: Takas aygıtı %s etkinleştirilirken hata: %s
    
    Bunun anlamı bu takas alanı kullanılamayacak demektir.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için Tamam'a tıklayınız.

en: Bad blocks have been detected on device /dev/%s. We do not recommend you use this device.
    
    Press <Enter> to reboot your system
tr: /dev/%s üzerinde hatalı bloklar saptandı. Bu aygıtı kullanmanız önerilmez.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için <Enter> tuşuna basınız.

en: An error occurred searching for bad blocks on %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
tr: %s üzerindeki hatalı blokların sınanması sırasında bir hata oluştu. Bu hata kuruluma devam edilmesini engelliyor.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için <Enter> tuşuna basınız.

en: An error occurred trying to format %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
tr: %s biçemlendirilmeye çalışılırken bir hata oluştu. Bu sorun kuruluma devam edilmesine engeldir.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için <Enter> tuşuna basınız.

en: An error occurred trying to migrate %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
tr: %s dönüştürülürken bir hata oluştu. Bu sorun kuruluma devam edilmesine engeldir.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için <Enter> tuşuna basınız.

en: Invalid mount point
tr: Hatalı bağlama noktası

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
tr: %s oluşturulmaya çalışılırken bir hata oluştu. Bu dosya yolunun bazı öğeleri dizin değil. Bu bir ölümcül hatadır ve kuruluma devam edilemez.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için <Enter> tuşuna basınız.

en: An error occurred when trying to create %s: %s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
tr: %s oluşturulmaya çalışılırken bir hata oluştu: %s. Bu bir ölümcül hatadır ve kuruluma devam edilemez.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için <Enter> tuşuna basınız.

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    This most likely means this partition has not been formatted.
    
    Press OK to reboot your system.
tr: %s aygıtı %s olarak bağlanırken bir hata oluştu: %s
    
    Bu disk bölümü biçemlendirilmemiş olabilir.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için Enter tuşuna basınız.

en: Formatting
tr: Biçimlendiriliyor

en: Formatting %s file system...
tr: %s dosya sistemi biçemlendiriliyor...

en: Fix
tr: Düzelt

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Retry
tr: Tekrar dene

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Cancel
tr: İptal

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception or save the crash dump to a floppy then file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
tr: Bir sorun oluştu. Bu büyük ihtimalle bir yazılım hatası. Bu hata sırasında üretilen hata iletisini ya da core dosyasını bir diskete kopyalayıp,lütfen http://bugzilla.redhat.com/bugzilla adresinden anaconda hakkında ayrıntılı bir hata raporu gönderiniz.

en: Please insert a floppy now. All contents of the disk will be erased, so please choose your diskette carefully.
tr: Lütfen sürücüye bir disket yerleştirin. Disket içindeki tüm veriler silinecektir

en: Online Help
tr: Çevrimiçi Yardım

en: Language Selection
tr: Dil Seçimi

en: Release Notes
tr: Dağıtım Notları

en: Unable to load file!
tr: Dosya yüklenemedi!

en: Release notes are missing.
tr: Dağıtım notları bulunamadı.

en: _Back
tr: _Geri

en: _Next
tr: İ_leri

en: _Release Notes
tr: _Dağıtım Notları

en: Show _Help
tr: _Yardımı Göster

en: Hide _Help
tr: _Yardımı Kapat

en: _Debug
tr: _Hata Ayıklama

en: %s Installer
tr: %s Kurulum Programı

en: %s Installer on %s
tr: %s Kurulum Programı %s

en: Unable to load title bar
tr: Başlık çubuğu yüklenemedi

en: Install Window
tr: Kurulum Penceresi

en: Missing CD #%d, which is required for the install.
tr: Kurulum için gereken %d. CD eksik.

en: Copying File
tr: Dosyalar Kopyalanıyor

en: Transferring install image to hard drive...
tr: Kurulum dosyaları sabit diske aktarılıyor..

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
tr: Kurulum dosyaları sabit diske aktarılırken bir hata oluştu. Bu sorun diskte yer kalmamasından kaynaklanabilir.

en: Change CDROM
tr: CDROM'u değiştir

en: Please insert disc %d to continue.
tr: Lütfen %d numaralı CD'yi yerleştirin.

en: Wrong CDROM
tr: Hatalı CDROM

en: That's not the correct %s CDROM.
tr: Bu doğru %s CD'si değil.

en: The CDROM could not be mounted.
tr: CDROM bağlanamadı.

en: Install on System
tr: Sistemde Kurulum

en: Hostname must start with a valid character in the range 'a-z' or 'A-Z'
tr: Makina ismi bir harf ile başlamalıdır. Türkçeye özgü harfleri kullanmayınız.

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '-', or '.'
tr: Makina isimleri harfler, '-' ve '.' karaterlerini içerebilir. Türkçeye özgü harfleri kullanmayınız.

en: Proceed with upgrade?
tr: Güncellemeye devam edilsin mi?

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
tr: Güncellenmesini istediğiniz Linux kurulumunun bulunduğu dosya sistemi zaten bağlı. Bu noktadan daha geriye gidilemez.

en: Would you like to continue with the upgrade?
tr: Güncellemeye devam etmek istiyor musunuz?

en: Reading
tr: Okunuyor

en: Reading package information...
tr: Paket bilgisi okunuyor...

en: Dependency Check
tr: Bağımlılık Denetimi

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
tr: Kurulumdaki paketlerdeki bağımlılıklar denetleniyor...

en: Processing
tr: İşleniyor

en: Preparing to install...
tr: Kuruluma hazırlık yapılıyor...

en: The file %s cannot be opened. This is due to a missing file, a bad package, or bad media. Press <return> to try again.
tr: %s dosyası açılamıyor. Bu, bir eksik dosya, bir hatalı paket ya da hatalı bir ortamdan kaynaklanabilir. Tekrar denemek için <enter> tuşuna basınız.

en: Error Installing Package
tr: Paketler Kurulumunda Hata

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
tr: %s kurulurken bir hata oluştu. Bu, bir ortam bozulması, yetersiz disk alanı ya da bir donanım hatası sonucunda ortaya çıkabilir. Bu ölümcül bir hatadır ve kuruluma devam edilemez. Lütfen disk ve CD'leri denetledikten sonra kurulumu tekrar deneyin.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için 'Tamam' düğmesine tıklayın.

en: Setting up RPM transaction...
tr: RPM işlemleri ayarlanıyor...

en: Upgrading %s packages
tr: %s paketleri güncelleniyor.

en: Installing %s packages
tr: %s paketleri kuruluyor

en: Upgrading %s-%s-%s.
tr: %s-%s-%s güncelleniyor.

en: Installing %s-%s-%s.
tr: %s-%s-%s kuruluyor.

en: 
    
    The following packages were automatically
    selected to be installed:
    %s
tr: 
    
    Aşağıdaki paketler kurulum için
    otomatik olarak seçildi:
    %s

en: Install Starting
tr: Kurulum Başlıyor

en: Starting install process, this may take several minutes...
tr: Kurulum başlatılıyor. Başlatma bir kaç dakika sürebilir...

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
tr: Seçtiğiniz paketleri kurmak için yeterli disk bölümünüz yok görünüyor. Aşağıdaki dosya sistemlerinde daha fazla alana ihtiyacınız var:

en: Mount Point
tr: Bağlama Noktası

en: Space Needed
tr: Gerekli Alan

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
tr: Seçtiğiniz paketleri kurmak için yeterli disk bölümünüz yok görünüyor. Aşağıdaki dosya sistemlerinde daha fazla alana ihtiyacınız var:

en: Nodes Needed
tr: Gerekli Düğümler

en: Disk Space
tr: Disk Alanı

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT upgraded:
tr: 
    
    Aşağıdaki paketler bu sürümde var ama güncel değil:

en: Post Install
tr: Kurulum Sonrası

en: Performing post install configuration...
tr: Kurulum sonrası ayarlar yapılıyor...

en: Warning! This is a beta!
tr: Uyarı! Bu bir beta sürümüdür!

en: Thank you for downloading this Red Hat Beta release.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
        http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    and file a report against 'Red Hat Public Beta'.
tr: Red Hat Beta dağıtımını indirdiğiniz için teşekkür ederiz.
    
    Bu kararlı bir dağıtım olmadığından üretim sistemlerinde kullanılması önerilmez. Bu dağıtımın amacı denetleyicilerden geribesleme toplamaktır. Günlük kullanım için elverişli değildir.
    
    Geribesleme için lütfen:
    
        http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    adresini kullanınız ve 'Red Hat Public Beta' konu başlığı ile raporunuzu gönderiniz.

en: _Exit
tr: Çı_kış

en: _Install BETA
tr: _BETA Kurulumu

en: Rebooting System
tr: Sistemin Yeniden Başlatılması

en: Your system will now be rebooted...
tr: Sisteminiz yeniden başlatılacak...

en: _Reboot
tr: Yeniden _Başlat

en: Foreign
tr: Yabancı

en: The partition table on device /dev/%s is of an unexpected type %s for your architecture.  To use this disk for installation of %s, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to initialize this drive?
tr: /dev/%s aygıtındaki (%s) bölümlendirme tablosu sizin mimariniz için uygun değil. Bu disk üzerine %s kurulumu bu disk üzerindeki TÜM VERİNİN SİLİNMESİne sebep olacaktır.
    
    Bu aygıtın tüm disk bölümlerinin yeniden yapılandırılmasını istiyor musunuz?

en: Error mounting file system on %s: %s
tr: %s üzerine dosya sistemi bağlanırken hata: %s

en: Initializing
tr: Hazırlanıyor

en: Please wait while formatting drive %s...
tr: %s sürücüsü biçemlendiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

en: The partition table on device %s was unreadable. To create new partitions it must be initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to initialize this drive?
tr: %s aygıtındaki bölümlendirme tablosunda hata var. Yeni disk bölümleri yaratmak için bu tablonun yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Bu durumda DİSK ÜZERİNDE BULUNAN TÜM BİLGİLER SİLİNECEKTİR.
    
    Bunun yapılmasını istiyor musunuz?

en: No Drives Found
tr: Hiç Sürücü Bulunamadı

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
tr: Bir hata oluştu - yeni bir dosya sistemi yaratmak için kullanılabilecek bir aygıt bulunamadı. Lütfen donanımınızı kontrol ediniz.

en: Please enter a volume group name.
tr: Lütfen bir oylum grubu ismi girin.

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
tr: Oylum Grup İsimleri en çok 128 karakter uzunlukta olabilir.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
tr: Hata - oylum grup ismi %s uygun bir isim değil.

en: Error - the volume group name contains illegal characters  or spaces.
tr: Hata - oylum grubu ismi kuraldışı karakterler ya da boşluklar içeriyor.

en: Please enter a logical volume name.
tr: Lütfen bir mantıksal oylum ismi girin

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
tr: Mantıksal Oylum İsimleri en çok 128 karakter uzunlukta olabilir.

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
tr: Hata - mantıksal oylum ismi %s uygun bir isim değil.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.
tr: Hata - mantıksal oylum ismi kuraldışı karakterler ya da boşluklar içeriyor.

en: The mount point is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
tr: Bağlama noktası geçersiz. Bir bağlama noktası '/' ile başlamalı ve alfanümerik karakterler içermelidir. Bir '/' ile bitmemeli ve boşluk içermemelidir.

en: Please specify a mount point for this partition.
tr: Bu disk bölümü için bir bağlama noktası belirtmelisiniz.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
tr: Bu disk bölümünde sabit disk kurulumu ile ilgili veriler var.

en: This partition is part of the RAID device /dev/md%s.
tr: Bu disk bölümü /dev/md%s RAID aygıtının bir parçasıdır.

en: This partition is part of a RAID device.
tr: Bu disk bölümü bir RAID aygıtının parçasıdır.

en: This partition is part of the LVM volume group '%s'.
tr: Bu disk bölümü %s LVM oylum grubunun bir parçasıdır.

en: This partition is part of a LVM volume group.
tr: Bu disk bölümü bir LVM oylum grubunun parçasıdır.

en: Unable To Delete
tr: Silinemez

en: You must first select a partition to delete.
tr: Önce silinecek disk bölümünü seçmelisiniz.

en: DASD partitions can only be deleted with fdasd
tr: DASD bölümleri sadece fdasd ile silinebilir

en: You cannot delete free space.
tr: Boş alanı silemezsiniz.

en: You cannot delete this partition, as it is an extended partition which contains %s
tr: Bu bölümü silemezsiniz. Bu bölüm %s bölümünü de içeren mantıksal ek bölümdür.

en: You cannot delete this partition:
tr: Bu disk bölümünü silemezsiniz:

en: Confirm Delete
tr: Silme Onayı

en: You are about to delete all partitions on the device '/dev/%s'.
tr: /dev/%s üzerindeki tüm bölümleri silmek üzeresiniz.

en: _Delete
tr: _Sil

en: Notice
tr: Uyarı

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
tr: Aşağıdaki bölümler kullanımda olduğundan silinmedi:
    
    %s

en: Unable To Edit
tr: Düzenlenemez

en: You must select a partition to edit
tr: Düzenlenecek disk bölümünü seçmelisiniz

en: You cannot edit this partition:
tr: Bu disk bölümünü düzenleyemezsiniz:

en: You must go back and use fdasd to inititalize this partition
tr: Bu bölümü hazırlamak için geri dönün ve fdasd'yi kullanın.

en: You cannot edit this partition, as it is an extended partition which contains %s
tr: Bu bölümü düzenleyemezsiniz. Bu bölüm %s bölümünü de içeren mantıksal ek bölümdür.

en: Format as Swap?
tr: Takas alanı olarak biçemlendirilsin mi?

en: /dev/%s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
tr: /dev/%s 0x82 (Linux takas) türünde görünüyor ama bir takas alanı olarak biçemlendirilmemiş.
    
    Bu bölümün Linux takas alanı olarak biçemlendirilmesini ister misiniz?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. Red Hat recommends that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as a users home directories, then you should continue without formatting this partition.
tr: Mevcut bir bölümü biçemlemeden kullanmayı seçtiniz. Önceki sistem kurulumundaki dosyalarla bu Linux kurulumunun dosyaları arasında bazı sorunlar yaşayabileceğinizi gözönüne alarak Red Hat bu bölümü yeniden biçemlemenizi önermektedir. Ancak, bu bölümde kullanıcı ev dizinleri gibi kaybetmek istemediğiniz dosyalar varsa elbette ki, bu bölümü yeniden biçemlemeden kuruluma devam etmeniz gerekir.

en: Format?
tr: Biçemlendirilsin mi?

en: Do _Not Format
tr: Biçemle_me

en: Error with Partitioning
tr: Bölümlendirmede Hata

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
    
    %s
tr: İstediğiniz bölümlendirmeye bağlı olarak aşağıdaki hatalar oluştu. %s kurulumuna devam etmeden önce bu hataların ortadan kaldırılması gerekmektedir.
    
    %s

en: Partitioning Warning
tr: Bölümleme Uyarısı

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
tr: İstediğiniz bölümlendirmeye bağlı olarak aşağıdaki uyarılar alındı.
    
    %s
    
    Bu bölümlendirme ile kuruluma devam etmek istiyor musunuz?

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
tr: Aşağıdaki bölümler biçemlendirilmek üzere seçildi. Üzerlerindeki tüm bilgileri kaybedeceksiniz.

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
tr: Bu bölümleri biçemlendirmek istiyorsanız 'Evet', geri dönüp bu ayarları değiştirmek istiyorsanız 'Hayır' seçiniz.

en: Format Warning
tr: Biçemleme Uyarısı

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
tr: "%s" oylum grubunu silmek üzeresiniz.
    
    Bu oylum grubundaki TÜM mantıksal oylumları kaybedeceksiniz!

en: You are about to delete the logical volume "%s".
tr: "%s" mantıksal oylumunu silmek üzeresiniz.

en: You are about to delete a RAID device.
tr: Bir RAID aygıtını silmek üzeresiniz.

en: You are about to delete the /dev/%s partition.
tr: /dev/%s bölümünü silmek üzeresiniz.

en: The partition you selected will be deleted.
tr: Seçtiğini bölüm silinecek.

en: Confirm Reset
tr: Sıfırlama Onayı

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
tr: Bu bölümü eski (orjinal) durumuna getirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Installation cannot continue.
tr: Kuruluma devam edilemiyor.

en: The partitioning options you have chosen have already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
tr: Seçtiğiniz bölümlendirme seçenekleri etkinleştirildi. Artık disk düzenleme ekranlarına dönemezsiniz. Kuruluma devam etmek istiyor musunuz?

en: Low Memory
tr: Düşük Bellek

en: As you don't have much memory in this machine, we need to turn on swap space immediately. To do this we'll have to write your new partition table to the disk immediately. Is that OK?
tr: Bu sistemde yeteri kadar bellek olmadığı için hemen takas alanını açılıp kullanılması gerekiyor. Bunun için disk üzerindeki bölümlendirme bilgilerini de değiştirmek gerekiyor. Yapılsın mı?

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
tr: %s kurulumuna devam edebilmek için bir kök disk bölümü (/) belirtmelisiniz.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
tr: Kök disk bölümü 250 MBdan küçük ve %s kurulumu için bu alan yetersiz.

en: You must create a /boot/efi partition of type FAT and a size of 50 megabytes.
tr: FAT türünde 50 MBlık bir /boot/efi disk bölümü oluşturmalısınız.

en: Your %s partition is less than %s megabytes which is lower than recommended for a normal %s install.
tr: %s bölümü bir normal kurulum için gereken en az %s MBdan küçük. %s

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
tr: Önyükleme bölümleri sadece RAID1 aygıtlarda olabilir.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
tr: Önyükleme bölümleri mantıksal oylumlarda olamaz.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
tr: Bir takas alanı belirtmediniz. Bu çok gerekli değil ama bir çok kurulumda başarımı arttırdığı görülmüştür.

en: You have specified more than 32 swap devices.  The kernel for %s only supports 32 swap devices.
tr: 32 den fazla takas aygıtı belirttiniz. %s çekirdeği sadece 32 takas aygıtı destekler.

en: You have allocated less swap space (%dM) than available RAM (%dM) on your system.  This could negatively impact performance.
tr: Ayırdığınız takas alanı (%dM) belleğinizden (%dM) daha küçük. Bu başarımı olumsuz etkileyecektir.

en: the partition in use by the installer.
tr: disk bölümü kurulum programı tarafından kullanılıyor.

en: a partition which is a member of a RAID array.
tr: bir RAID dizisinin üyesi olan bir bölüm.

en: a partition which is a member of a LVM Volume Group.
tr: bir LVM Oylum Grubunun üyesi olan bir bölüm.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
tr: Bu bağlama noktası geçersiz. %s dizini / dosya sisteminde bulunmalıdır.

en: This mount point must be on a linux file system.
tr: Bu bağlama noktası bir Linux dosya sisteminde olmalıdır.

en: The mount point "%s" is already in use, please choose a different mount point.
tr: İstenen bağlama noktası "%s" kullanımda, lütfen başka bir bağlama noktası seçin.

en: The size of the %s partition (%10.2f MB) exceeds the maximum size of %10.2f MB.
tr: %s bölümünün boyu (%10.2f MB) %10.2f MBlık mümkün en büyük boyuttan fazla.

en: The size of the requested partition (size = %s MB) exceeds the maximum size of %s MB.
tr: İstenen bölüm (%s MB) %s MBlık mümkün en büyük boyuttan büyük.

en: The size of the requested partition is negative! (size = %s MB)
tr: İstenen bölümünün boyu negatif! (%s MB)

en: Partitions can't start below the first cylinder.
tr: Disk bölümleri ilk silindirin öncesinden başlatılamaz.

en: Partitions can't end on a negative cylinder.
tr: Disk bölümleri bir negatif numaralı silindirde bitemez.

en: No members in RAID request, or not RAID level specified.
tr: RAID isteğinde hiç üye yok ya da RAID seviyesi belirtilmemiş.

en: A RAID device of type %s requires at least %s members.
tr: %s türündeki bir RAID aygıtı en az %s üye gerektirir.

en: This RAID device can have a maximum of %s spares. To have more spares you will need to add members to the RAID device.
tr: Bu RAID aygıtı en çok %s yedek içerebilir. Daha fazla yedeğe ihtiyacınız varsa RAID aygıtına yeni üyeler eklemelisiniz.

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
tr: Bittiğinde lütfen 'exit' ile kabuktan çıkıp sistemi yeniden başlatın.

en: Rescue
tr: Kurtar

en: The rescue environment will now attempt to find your Red Hat Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
tr: Kurtarma kipi, Red Hat Linux kurulumunuzu bulmaya çalışacak ve bulduğunda sistemi %s dizini altına bağlayacaktır. Bundan sonra sisteminizde gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. Bu işlemin yapılmasını istiyorsanız, 'Devam et' seçiniz. Ayrıca isterseniz sistemi oku-yaz kipinde bağlamak yerine salt-okunur bağlamak istiyorsanız 'Salt-okunur' düğmesini de seçebilirsiniz.
    
    Bazı nedenlerle bu işlem gerçekleşmezse 'Atla' düğmesine tıklayarak bu adımı geçebilir ve doğrudan kabuğa düşebilirsiniz.

en: Continue
tr: Devam Et

en: Read-Only
tr: Salt-Okunur

en: Skip
tr: Atla

en: System to Rescue
tr: Kurtarılacak Sistem

en: What partition holds the root partition of your installation?
tr: Kurulumun kök dizini hangi disk bölümünde bulunuyor?

en: Exit
tr: Çıkış

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
tr: Dosya sisteminizi bağlamamayı tercih ettiniz. Enter tuşuna basarak kabuğa düşebilir ve fsck ile disk bölümünü denetledikten sonra mount ile dosya sisteminizi bağlayabilirsiniz.  Kabuğu 'exit' yazarak bıraktığınızda sistem kendiliğinden yeniden başlatılacaktır.

en: Your system has been mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
tr: Dosya sisteminiz %s dizini altına bağlandı.
    
    <Enter> tuşuna bastığınızda kabuğa düşeceksiniz. Sisteminizi kök dizini altına bağlamak isterseniz:
    
    	chroot %s
    
    komutunu girmelisiniz.
    Kabuğu 'exit' ile bırakırsanız sistem kendiliğinden tekrar başlatılacaktır.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
tr: Dosya sisteminizi bağlamaya çalışırken bir hata oluştu. Kısmen de olsa dosya isteminiz %s altında bağlanmış olabilir.
    
    <Enter> tuşuna bastığınızda kabuğa düşeceksiniz. Kabuktan 'exit' yazarak çıktığınızda sistem kendiliğinden tekrar başlatılacaktır.

en: Rescue Mode
tr: Kurtarma Kipi

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
tr: Bir Linux dosya sistemi bulunamadı. Kabuğa düşmek için enter tuşuna basınız. Kabuktan 'exit' ile çıktığınızda sistem kendiliğinden tekrar başlatılacaktır.

en: Your system is mounted under the %s directory.
tr: Dosya sisteminiz %s altına bağlandı.

en: Help not available
tr: Bu konuda yardım yok

en: No help is available for this step of the install.
tr: Kurulumun bu adımı için yardım bulunmuyor.

en: Save Crash Dump
tr: Bellekteki Bilgiyi Kaydet

en: Save
tr: Kaydet

en: Debug
tr: Hata Ayıklama

en: %s (C) 2002 Red Hat, Inc.
tr: %s © 2002 Red Hat, Inc.

en:  <F1> for help | <Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
tr: <F1> yardım  |  Gezinmek için <Tab>  |  <Boşluk> seçer  | <F12> sonraki ekran

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
tr:  <Tab>/<Alt-Tab> ileri-geri   |   <Boşluk> işaretle   |   <F12> sonraki ekran

en: Cancelled
tr: Vazgeçildi

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
tr: Bu adımdan bir öncekine gidilemez. Yeniden denemeniz gerekiyor.

en: Searching
tr: Taranıyor

en: Searching for %s installations...
tr: %s kurulumları aranıyor...

en: Dirty File Systems
tr: Karışık Dosya Sistemleri

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
tr: Diskinizdeki bir ya da birden fazla dosya sisteminin ayrılması başarısız oldu. Lütfen Linux'u tekrar başlatıp, dosya sistemlerinin denetlenmesini sağladıktan sonra güncellemek üzere sistemi normal şekilde kapatın.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
tr: Diskinizdeki bir ya da birden fazla dosya sisteminin ayrılması başarısız oldu.  Bunların yine de bağlanmasını istiyor musunuz?
    %s

en: Mount failed
tr: Bağlama başarısız oldu

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab on your Linux system cannot be mounted. Please fix this problem and try to upgrade again.
tr: /etc/fstab dosyasında yer alan dosya sistemlerinden bazıları bağlanamadı. Lütfen bu sorunu giderdikten sonra güncellemeyi yeniden başlatın.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab of your Linux system are inconsistent and cannot be mounted.  Please fix this problem and try to upgrade again.
tr: /etc/fstab dosyasında yeralan dosya sistemlerinden bazıları çelişkili olduğundan bağlanamadı. Lütfen bu sorunu giderdikten sonra güncellemeyi tekrarlayın.

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
tr: Aşağıdaki dosyalar sabit sembolik bağ dosyalarıdır ve bir güncelleme sırasında desteklenmezler. Lütfen onları göreli sembolik bağ dosyalarına dönüştürdükten sonra güncelleme işlemine yeniden başlayınız.

en: %s not found
tr: %s bulunamadı

en: Finding
tr: Bulunuyor

en: Finding packages to upgrade...
tr: Güncellenecek paketler belirleniyor...

en: Rebuild of RPM database failed. You may be out of disk space?
tr: RPM veri tabanının yeniden oluşturulması başarısız. Diskiniz dolmuş olabilir.

en: An error occurred when finding the packages to upgrade.
tr: Güncellenecek paketler belirlenirken bir hata oluştu.

en: This system appears to have third party packages installed that overlap with packages included in Red Hat Linux. Because these packages overlap, continuing the upgrade process may cause them to stop functioning properly or may cause other system instability.  Do you wish to continue the upgrade process?
tr: Bu sistemde kurulu bazı paketler bu Red Hat Linux dağıtımındaki bazı paketlerle örtüşüyor. Güncelleme işlemi bu paketlerin üzerine yazacağından sisteminiz bu işlemden sonra kararsız duruma gelebilir. Yine de güncelleme işlemine devam edilsin mi?

en: This system does not have an /etc/redhat-release file.  It is possible that this is not a Red Hat Linux system. Continuing with the upgrade process may leave the system in an unusable state.  Do you wish to continue the upgrade process?
tr: Bu sistemde bir /etc/redhat-release dosyası yok. Büyük ihtimalle bir Red Hat Linux sistemi değil. Güncelleme işlemi sisteminizin karasız duruma gelmesi ile sonuçlanabilir. Yine de güncelleme işlemine devam edilsin mi?

en: Mouse Not Detected
tr: Fare Seçilmedi

en: Your mouse was not automatically detected.  To proceed in the graphical installation mode, please proceed to the next screen and provide your mouse information. You may also use text mode installation which does not require a mouse.
tr: Sistemdeki fare otomatik algılanamadı. Grafiksel kuruluma devam etmek için sonraki ekrana geçin ve fare ile ilgili donanım bilgilerinizi verin. Diğer seçenek de fareye gereksinim duymayan metin tabanlı kurulum yapmak.

en: Use text mode
tr: Metin tabanlı kurulum yap

en: Attempting to start native X server
tr: X sunucusu başlatılmaya çalışılıyor.

en: Attempting to start VESA driver X server
tr: VESA sürücülü X sunucusu başlatılmaya çalışılıyor

en: Waiting for X server to start...log located in /tmp/X.log
tr: X sunucusunun başlaması bekleniyor... İşlemler /tmp/X.log dosyasına kaydediliyor.

en:  X server started successfully.
tr:  X sunucusu başarıyla çalıştırıldı.

en: Account Configuration
tr: Hesap Yapılandırması

en: Root password accepted.
tr: Root Parolası kabul edildi.

en: Root password is too short.
tr: Root parolası çok kısa.

en: Root passwords do not match.
tr: Root parolaları uyuşmuyor.

en: User password accepted.
tr: Kullanıcı parolası kabul edildi.

en: Root account can not be added here.
tr: Buraya root hesabı kaydedilemez.

en: System accounts can not be added here.
tr: Buraya sistem hesapları eklenemez.

en: Please enter user password.
tr: Lütfen kullanıcı parolasını girin.

en: User password is too short.
tr: Kullanıcı parolası çok kısa.

en: User passwords do not match.
tr: Kullanıcı parolaları uyuşmuyor.

en: Add a New User
tr: Yeni Kullanıcı Ekle

en: Edit User
tr: Kullanıcı Değiştir

en: Add a User Account
tr: Kullanıcı Hesabı Eklenmesi

en: Enter a user _name:
tr: Bir _kullanıcı adı girin:

en: Enter a user _password:
tr: Bir kullanıcı _Parolasını girin:

en: Pass_word (confirm):
tr: Parola (_onay):

en: _Full Name:
tr: _Adı ve Soyadı:

en: Please enter user name
tr: Lütfen kullanıcı adını girin

en: Enter the root (administrator) password for the system.
tr: root (sistem yöneticisi) parolasını girin.

en: _Confirm:
tr: O_nayla :

en: Account Name
tr: Hesap Adı

en: Full Name
tr: Adı ve Soyadı

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: It is recommended that you create a personal account for normal (non-administrative) use. Accounts can also be created for additional users.
tr: Normal, günlük kullanım için bir kişisel hesap (root hakları olmayan) oluşturmanız önerilir. Burada, sistemi kullanacak herkes için ayrı ayrı hesaplar da oluşturabilirsiniz.

en: Authentication Configuration
tr: Erişim Ayarları

en: Enable _MD5 passwords
tr: _MD5 parolalar kullanılsın

en: Enable shado_w passwords
tr: _Gölge parolalar kullanılsın

en: Enable N_IS
tr: _NIS kullanılsın

en: Use _broadcast to find NIS server
tr: NIS sunucuyu _bulmak için yayın adresini kullan

en: NIS _Domain:
tr: NIS _Alanı:

en: NIS _Server:
tr: NIS _Sunucu:

en: Enable _LDAP
tr: _LDAP kullanılsın

en: Use _TLS lookups
tr: _TLS kullanılsın

en: LDAP _Server:
tr: LDAP _Sunucu:

en: LDAP _Base DN:
tr: LDAP _Temel DN:

en: Enable _Kerberos
tr: _Kerberos kullanılsın

en: R_ealm:
tr: _Alan:

en: _Admin Server:
tr: _Yetkili Sunucu:

en: Enable SMB _Authentication
tr: S_MB Kimlik Sınaması kullanılsın

en: SMB _Server:
tr: SMB _Sunucu:

en: SMB Work_group:
tr: SMB _Workgroup:

en: A boot loader password prevents users from changing options passed to the kernel.  For greater system security, it is recommended that you set a password.
tr: Bir önyükleme parolası yetkisiz kullanıcıların çekirdeğe aktarılanseçenekleri değiştirmelerini engellemek içindir. Daha yüksek bir güvenlik istiyorsanız bir parolalı açılış tavsiye edilir.

en: _Use a boot loader password
tr: Önyükleyici parolası _kullanılsın

en: Change _password
tr: Parolayı _değiştir

en: Enter Boot Loader Password
tr: Önyükleyici Parolasını Giriniz

en: Enter a boot loader password and then confirm it.
tr: Bir önyükleyici parolası girin ve onaylamak için tekrarlayın.

en: _Password:
tr: _Parola:

en: Con_firm:
tr: O_nayla:

en: Passwords don't match
tr: Parolalar uyuşmuyor

en: Passwords do not match
tr: Parolalar uyuşmuyor

en: Your boot loader password is less than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
tr: Önyükleyici parolanız altı karakterden kısa. Daha uzun bir parola kullanmanız önerilir.
    
    Bu parolayı kullanarak devam etmek istiyor musunuz?

en: Boot Disk Creation
tr: Açılış Disketinin Oluşturulması

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot disk allows you to boot your system if your bootloader configuration stops working, if you chose not to install a boot loader, or if your third-party boot loader does not support Linux.
    
    It is highly recommended you create a boot disk.
tr: Açılış disketi %s sisteminizi bir disketle açmanızı sağlar. Önyükleyiciniz çalışmadığında, bir önyükleyici kurmamışsanız ya da başka bir önyükleyici ile sisteminizi açamıyorsanız bu disket yardımıyla sisteminizi açabilirsiniz.
    Bu bakımdan mutlaka bir açılış disketi oluşturmalısınız.

en: _Yes, I would like to create a boot disk
tr: _Evet, bir açılış disketi oluşturulmalı

en: No, I _do not want to create a boot disk
tr: Hay_ır, bir açılış disketi oluşturulmasın

en: Advanced Boot Loader Configuration
tr: İleri Düzey Önyükleyici Yapılandırması

en: Forcing the use of LBA32 for your bootloader when not supported by the BIOS can cause your machine to be unable to boot.  We highly recommend you create a boot disk when asked later in the install process.
    
    Would you like to continue and force LBA32 mode?
tr: LBA32 kullanımına zorlamak BIOS tarafından desteklenmediği durumlarda makinanın önyükleme yapamaması ile sonuçlanabilir. Kurulumun ileri safhalarında sorulduğunda bir açılış disketi oluşturmayı ihmal etmeyin.
    
    LBA32 kipine zorlayarak kuruluma devam etmek istiyor musunuz?

en: Force LBA32
tr: LBA32 kullanılsın

en: _Force LBA32 (not normally required)
tr: _LBA32 mutlaka kullanılsın (normalde gerekmez)

en: If you wish to add default options to the boot command, enter them into the 'General kernel parameters' field.
tr: Önyükleme sırasında çekirdeğe aktarılacak parametreler ve ek önyükleme seçeneklerini aşağıdaki 'Genel çekirdek parametreleri' alanına yazabilirsiniz.

en: _General kernel parameters
tr: _Genel çekirdek parametreleri

en: Boot Loader Configuration
tr: Önyükleyici Yapılandırması

en: Change Boot Loader
tr: Önyükleyiciyi Değiştir

en: You have selected not to install a boot loader on your system.  You will have to create a boot disk to boot your system with this option.
    
    Would you like to continue and not install a boot loader?
tr: Sisteminize bir önyükleyici kurulmamasını seçtiniz. Bu durumda bir açılış disketi oluşturmalısınız.
    
    Önyükleyici kurmadan devam etmek istiyor musunuz?

en: C_ontinue with no boot loader
tr: Bir önyükleyici kur_MAdan devam et

en: Please select the boot loader that the computer will use.  GRUB is the default boot loader. However, if you do not wish to overwrite your current boot loader, select "Do not install a boot loader."
tr: Lütfen makinanızda kullanılacak önyükleyiciyi seçiniz. GRUB öntanımlıdır. Mevcut önyükleyicinizin üzerine yazılmasını istemiyorsanız "Bir önyükleyici kurMA" seçmelisiniz.

en: Use _GRUB as the boot loader
tr: Önyükleyici olarak _GRUB kullanılsın

en: Use _LILO as the boot loader
tr: Önyükleyici olarak _LILO kullanılsın

en: _Do not install a boot loader
tr: Bir önyükleyici kur_MA

en: The %s boot loader will be installed on /dev/%s.
tr: %s önyükleyicisi /dev/%s üzerine kurulacak.

en: No boot loader will be installed.
tr: Önyükleyici kurulmayacak.

en: _Change boot loader
tr: Önyükleyiciyi _değiştir

en: Configure advanced boot loader _options
tr: İleri düzey önyükleyici yapılandırma _seçenekleri

en: Install Boot Loader record on:
tr: LILO kaydını bu bölüme kur:

en: _Change Drive Order
tr: Sürücü _Sırasını Değiştir

en: Unable to Change Drive Order for LILO
tr: LILO Sürücü Sırasını Değiştiremiyor

en: We do not support changing the drive order for use with LILO.
tr: LILO kullanıldığında sürücü sırasının değiştirilmesi desteklenmiyor.

en: Edit Drive Order
tr: Sürücü Sıralamasının Düzenlenmesi

en: Arrange the drives to be in the same order as used by the BIOS. Changing the drive order may be useful if you have multiple SCSI adapters or both SCSI and IDE adapters and want to boot from the SCSI device.
    
    Changing the drive order will change where the installation program locates the Master Boot Record (MBR).
tr: Lütfen sürücülerin sıralamasını BIOS'un saptadığı gibi yapınız. Bu, çok sayıda SCSI ya da hem SCSI hem de IDE bağdaştırıcıyı birlikte kullanıyorsanız ve sistemi bir SCSI aygıtı ile açmak istiyorsanız kullanışlıdır.
    
    Sürücülerin sırasını değiştirirseniz, ana önyükleme kaydının (MBR) yerini değiştirmiş olacaksınız.

en: About to Install
tr: Kuruluma Başlanıyor

en: Click next to begin installation of %s.
tr: %s kurulumuna başlamak için İleri'ye tıklayın.

en: A complete log of the installation can be found in the %s file after rebooting your system.
    
    A kickstart file containing the installation options selected can be found in the %s file after rebooting the system
tr: Kurulum sırasında tutulan günlük kayıtlarını sisteminizi yeniden başlattığınızda %s dosyasında bulabilirsiniz.
    
    Kurulumu kolayca tekrarlayabilmenizi sağlayacak kickstart dosyasını da sisteminizde %s dosyası olarak bulabilirsiniz.

en: About to Upgrade
tr: Güncellemeye Başlanıyor

en: Click next to begin upgrade of %s.
tr: %s güncellemesine başlamak için İleri'ye tıklayın.

en: A complete log of the upgrade can be found in the %s file after rebooting your system.
tr: Güncelleme sırasında tutulan günlük kayıtlarını sisteminizi yeniden başlattığınızda %s dosyasında bulabilirsiniz.

en: Congratulations
tr: Kutlarız

en: If you created a boot diskette to boot the system, insert it before rebooting.
tr: Sisteminizi açmak için bir açılış disketi oluşturduysanız, sistemi yeniden başlatmadan önce bu disketi sürücüye yerleştiriniz.

en: Congratulations, the installation is complete.
    
    Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation.
    
    %sFor information on Errata (updates and bug fixes), visit:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    For information on automatic updates through Red Hat Network, visit:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    For information on using and configuring the system, visit:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    To register the product for support, visit:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/
    
    Click 'Exit' to reboot the system.
tr: Tebrikler, kurulum tamamlandı.
    
    Kurulum sırasında kullanılan disket, CD gibi kurulum ortamlarını kaldırınız.
    
    %sSon dakika haberleri için (güncelleme ve düzeltmeler)
    	http://www.redhat.com/errata/
    adresini ziyaret edebilirsiniz.
    
    Red Hat Ağı (RHN) üzerinden otomatik güncelleme bilgilerini öğrenmek için
    	http://rhn.redhat.com/
    adresini ziyaret edebilirsiniz.
    
    Sisteminizi yapılandırmak ve kullanmak için ek bilgilere ihtiyaç duyarsanız
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
    
    Kutulu Red Hat dağıtımı satınlamışsanız
    	http://www.redhat.com/apps/activate/
    adresinde kaydettirebilirsiniz.
    
    Sistemi yeniden başlatmak için 'Çıkış'a tıklayınız.

en: Unresolved Dependencies
tr: Çözülemeyen Paket Gerekliliği

en: Total install size: %s
tr: Toplam kurulum boyutu: %s

en: Package
tr: Paket

en: Requirement
tr: Gereksinim

en: _Install packages to satisfy dependencies
tr: Gereklilikleri gözönüne alarak paketleri _kur

en: _Do not install packages that have dependencies
tr: Bağımlılıkları olan paketleri kur_MA

en: I_gnore package dependencies
tr: Paket bağımlılıklarını _Yoksay

en: Workstation Defaults
tr: İşistasyonu Öntanımlıları

en: Workstation
tr: İşistasyonu

en: The default workstation environment includes our recommendations for new users, including:
    
    	Desktop shell (GNOME)
    	Office suite (OpenOffice)
    	Web browser (Mozilla) 
    	Email (Evolution)
    	Instant messaging
    	Sound and video applications
    	Games
    	Software Development Tools
    	Administration Tools
    
    After installation, additional software can be added or removed using the 'redhat-config-package' tool.
    
    If you are familiar with %s, you may have specific packages you would like to install or avoid installing. Check the box below to customize your installation.
tr: Yeni kullanıcılar için işistasyonu ortamı önerilerimiz:
    
    	Masaüstü ortamı (GNOME)
    	Ofis paketi (OpenOffice)
    	Web istemci (Mozilla) 
    	Eposta istemci (Evolution)
    	ICQ
    	Ses ve video uygulamaları
    	Oyunlar
    	Yazılım Geliştirme Araçları
    	Yönetim Araçları
    
    Kurulumdan sonra 'redhat-config-package' uygulamasını kullanarak yeni paketler ekleyebilir ya da mevcutları kaldırabilirsiniz.
    
    %s tecrübeniz varsa, istediğiniz paketleri kendiniz de seçebilirsiniz Kurulumunuzu özelleştirmek isterseniz aşağıdaki onay kutusunu işaretleyin.

en: Personal Desktop
tr: Kişisel Masaüstü

en: Personal Desktop Defaults
tr: Kişisel Masaüstü Öntanımlıları

en: The default personal desktop environment includes our recommendations for new users, including:
    
    	Desktop shell (GNOME)
    	Office suite (OpenOffice)
    	Web browser (Mozilla) 
    	Email (Evolution)
    	Instant messaging
    	Sound and video applications
    	Games
    
    After installation, additional software can be added or removed using the 'redhat-config-package' tool.
    
    If you are familiar with %s, you may have specific packages you would like to install or avoid installing. Check the box below to customize your installation.
tr: Yeni kullanıcılar için kişisel masaüstü ortamı önerilerimiz:
    
    	Masaüstü ortamı (GNOME)
    	Ofis paketi (OpenOffice)
    	Web istemci (Mozilla) 
    	Eposta istemci (Evolution)
    	ICQ
    	Ses ve video uygulamaları
    	Oyunlar
    
    Kurulumdan sonra 'redhat-config-package' uygulamasını kullanarak yeni paketler ekleyebilir ya da mevcutları kaldırabilirsiniz.
    
    %s tecrübeniz varsa, istediğiniz paketleri kendiniz de seçebilirsiniz Kurulumunuzu özelleştirmek isterseniz aşağıdaki onay kutusunu işaretleyin.

en: If you would like to change the default package set to be installed you can choose to customize this below.
tr: Öntanımlı paket gruplarını değiştirmek isterseniz bunları aşağıda belirleyebilirsiniz.

en: _Accept the current package list
tr: Mevcut paket listesi _kabul

en: _Customize the set of packages to be installed
tr: _Kurulacak paketlerin seçiminin özelleştirilmesi

en: Drive
tr: Sürücü

en: Size
tr: Boy

en: Upgrade Examine
tr: Güncelleme Araştırılıyor

en: You don't have any Linux partitions.
    You can't upgrade this sytem!
tr: Diskinizde hiç Linux bölümü yok.
    Bu sistem güncellenemez!

en: Please select the device containing the root filesystem:
tr: Kök bölümünü tutan aygıtı seçin:

en: Upgrading the %s installation on partition /dev/%s
tr: %s kurulumu /dev/%s de güncelleniyor

en: _Customize packages to be upgraded
tr: _Güncellenecek paketlerin seçimi

en: Select drive to run fdasd on
tr: fdasd çalıştırılacak sürücüyü seçin

en: Partitioning with fdisk
tr: fdisk ile bölümlendirme

en: Select a drive to partition with fdisk:
tr: fdisk ile bölümlendirilecek diski seçin:

en: Firewall Configuration
tr: Güvenlik Duvarı Yapılandırması

en: Invalid port given: %s.  The proper format is 'port:protocol', where port is between 1 and 65535, and port is either 'tcp' or 'udp'.
    
    For example, '1234:udp'
tr: Geçersiz port verildi: %s. Doğru biçem 'port:protokol' şeklindedir. Burada port 1 ile 65535 arasında bir sayı ve port da ya 'tcp' ya da 'udp' olmalıdır.
    
    Örneğin: '1234:udp'

en: Warning: Bad Token
tr: Uyarı: Dizgecik Hatalı

en: Select a security level for the system:
tr: Sisteminiz için bir güvenlik seviyesi belirtin:

en: Hi_gh
tr: _Yüksek

en: _Medium
tr: _Orta

en: N_o firewall
tr: Güvenlik duvarı yo_k

en: Use _default firewall rules
tr: Ö_ntanımlı güvenlik duvarı kuralları kullanılsın

en: _Customize
tr: Ö_zelleştir

en: _Trusted devices:
tr: _Güvenilen aygıtlar:

en: _Allow incoming:
tr: Gelene _izin ver:

en: Other _ports:
tr: _Diğer portlar:

en: Installation Type
tr: Kurulum Türü

en: IP Address is missing
tr: IP Adresi eksik

en: IP Addresses must contain numbers between 1 and 255
tr: IP adresleri 1 ile 255 arasındaki sayılardan oluşabilir.

en: IP Addresses must contain numbers between 0 and 255
tr: IP adresleri 0 ile 255 arasındaki sayılardan oluşabilir.

en: What language would you like to use during the installation process?
tr: Kurulum sırasında hangi dili kullanmak istiyorsunuz?

en: Additional Language Support
tr: Ek Dil Desteği

en: Select the _default language for the system:
tr: Sistem ö_ntanımlı dilini seçiniz:

en: Select _additional languages to install on the system:
tr: Bu sistemde kullanacağınız _ek dilleri seçiniz:

en: _Select All
tr: _Hepsini Seç

en: Select Default _Only
tr: Sadece Ö_ntanımlıyı Seç

en: Rese_t
tr: _Sıfırla

en: Not enough space
tr: Alan yetersiz

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
tr: Mevcut tanımlı mantıksal bölümler için gereken alan mümkün alandan daha fazla artacağından fiziksel ekin boyutu değiştirilemez.

en: Confirm Physical Extent Change
tr: Fiziksel Ek Değişikliği Onayı

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take affect immediately.
tr: Fiziksel ekin değerindeki bu değişiklik, mevcut mantıksal oylum isteklerinin fiziksel ekin tam katları seviyesinde yuvarlanmasını gerektirecektir.
    
    Bu değişiklik anında etkisini gösterecektir.

en: C_ontinue
tr: _Devam

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
tr: Seçilen değer (%10.2f MB), oylum grubundaki en küçük fiziksel oylumdan (%10.2f MB) daha büyük olduğundan fiziksel ekin boyutu değiştirilemez.

en: Too small
tr: Çok küçük

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
tr: Fiziksel ekin değerindeki bu değişiklik, oylum grubundaki bir ya da daha fazla fiziksel oylumun mevcut alanının tamamına yakınını kullanışsız yapacaktır.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
tr: Sonuçlanan en büyük mantıksal oylum boyutu (%10.2f MB) şu anda tanımlı olan mantıksal oylumların bir ya da daha fazlasından daha küçük olacağından fiziksel ek boyutunu değiştiremezsiniz.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
tr: Oylum grubu, tanımlı mevcut mantıksal oylumları tutmak için çok küçük kalacağından bu fiziksel oylumu silemezsiniz.

en: Make Logical Volume
tr: Mantıksal Oylum Yap

en: Edit Logical Volume: %s
tr: Mantıksal Oylumu Düzenle: %s

en: Edit Logical Volume
tr: Mantıksal Oylumu Düzenle

en: _Mount Point:
tr: _Bağlama Noktası:

en: _File System Type:
tr: _Dosya Sistemi Türü:

en: Original File System Type:
tr: Orjinal Dosya Sistemi Türü:

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: _Logical Volume Name:
tr: _Mantıksal Oylum İsmi:

en: Logical Volume Name:
tr: Mantıksal Oylum İsmi:

en: _Size (MB):
tr: _Boy (MB):

en: Size (MB):
tr: Boy (MB):

en: (Max size is %s MB)
tr: (Mümkün boyut %s MB)

en: Illegal size
tr: Geçersiz boyut

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
tr: Girilen değer geçerli bir pozitif sayı değil.

en: Mount point in use
tr: Bağlama noktası kullanımda

en: The mount point "%s" is in use, please pick another.
tr: İstenen bağlama noktası "%s" kullanımda, lütfen başka bağlama noktası seçin.

en: Illegal Logical Volume Name
tr: Kuraldışı Mantıksal Oylum İsmi

en: Illegal logical volume name
tr: Mantıksal oylum ismi uygun değil

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
tr: Mantıksal oylum ismi "%s" kullanımda. Lütfen başka bir isim belirtin.

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than maximum logical volume size (%10.2f MB). To increase this limit you can increase the Physical Extent size for this Volume Group.
tr: İstenen boyut (%10.2f MB) mümkün mantıksal oylum boyutundan (%10.2f MB) daha büyük. Bu sınırı arttırmak için bu Oylum Grubu için gereken Fiziksel Ekin boyutunu arttırabilirsiniz.

en: Error With Request
tr: İstek hataya yol açtı

en: The logical volumes you have configured require %g MB, but the volume group only has %g MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
tr: Yapılandıdığınız mantıksal oylumlar %g MB gerektiriyor, halbuki oylum grubu sadece %g MB. Lütfen ya oylum grubunu büyütün ya da mantıksal oylumları küçültün.

en: No free slots
tr: Serbest yuva yok

en: You cannot create more than %s logical volumes per volume group.
tr: Bir oylum grubunda %s mantıksal oylumdan fazlası oluşturulamaz.

en: No free space
tr: Boş alan yok

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you will need to reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
tr: Oylum grubunda yeni mantıksal oylumlar oluşturulabilecek yer yok. Bir mantıksal oylum eklemek için bir ya da daha fazla mevcut mantıksal bölümün boyutunu küçültmeniz gerekiyor.

en: Are you sure you want to Delete the logical volume "%s"?
tr: "%s" mantıksal oylumunu Silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Invalid Volume Group Name
tr: Geçersiz Oylum Grubu İsmi

en: Name in use
tr: İsim kullanımda

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
tr: Oylum grubu ismi "%s" kullanımda, lütfen başka bir isim seçin.

en: Not enough physical volumes
tr: Yeterli fiziksel oylum yok

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
tr: Bir LVM Oylum Grubunu oluşturmak için en azından bir kullanılmamış fiziksel oylum bölümü gerekiyor.
    
    Öncelikle "fiziksel oylum (LVM)" türünde bir RAID dizisi ya da disk bölümü oluşturmalı, ondan sonra "LVM" seçeneğine gelmelisiniz.

en: Make LVM Volume Group
tr: LVM Oylum Grubu Oluştur

en: Edit LVM Volume Group: %s
tr: Düzenlenecek LVM Oylum Grubu: %s

en: Edit LVM Volume Group
tr: LVM Oylum Grubunu Düzenle

en: _Volume Group Name:
tr: _Oylum Grubu İsmi:

en: Volume Group Name:
tr: Oylum Grubu İsmi:

en: _Physical Extent:
tr: _Fiziksel Ek:

en: Physical Extent:
tr: Fiziksel Ek:

en: Physical Volumes to _Use:
tr: Kullanımdaki Fiziksel _Oylumlar:

en: Used Space:
tr: Kullanılan Alan:

en: Free Space:
tr: Boş Alan:

en: Total Space:
tr: Toplam Alan:

en: Logical Volume Name
tr: Mantıksal Oylum İsmi

en: Size (MB)
tr: Boy (MB):

en: Logical Volumes
tr: Mantıksal Oylumlar

en: Mouse Configuration
tr: Fare Yapılandırması

en: /dev/ttyS0 (COM1 under DOS)
tr: /dev/ttyS0 (DOS altında COM1)

en: /dev/ttyS1 (COM2 under DOS)
tr: /dev/ttyS1 (DOS altında COM2)

en: /dev/ttyS2 (COM3 under DOS)
tr: /dev/ttyS2 (DOS altında COM3)

en: /dev/ttyS3 (COM4 under DOS)
tr: /dev/ttyS3 (DOS altında COM4)

en: _Device
tr: _Aygıt

en: _Emulate 3 buttons
tr: 3. _Tuş Öykünümü

en: Select the appropriate mouse for the system.
tr: Sisteminizdeki fareye en uygununu seçiniz.

en: Gateway
tr: Geçit

en: Primary DNS
tr: Birincil DNS

en: Secondary DNS
tr: İkincil DNS

en: Tertiary DNS
tr: Üçüncül DNS

en: _Gateway
tr: _Ağgeçidi

en: _Primary DNS
tr: _Birincil DNS

en: _Secondary DNS
tr: İ_kincil DNS

en: _Tertiary DNS
tr: Üçü_ncül DNS

en: Network Configuration
tr: Ağ Ayarları

en: Error With Data
tr: Veri hataya yol açtı

en: You have not specified a hostname.  Depending on your network environment this may cause problems later.
tr: Bir makina ismi belirtmediniz. Ağ ortamınıza bağlı olarak ilerde bu bazı sorunlara yol açabilir.

en: You have not specified the field "%s".  Depending on your network environment this may cause problems later.
tr: "%s" alanını belirtmediniz. Ağ ortamınıza bağlı olarak ilerde bu bazı sorunlara yol açabilir.

en: The hostname "%s" is not valid for the following reason:
    
    %s
tr: Makina ismi "%s" aşağıdaki sebeplerden dolayı geçerli değildir:
    
    %s

en: An error occurred converting the value entered for "%s":
    %s
tr: "%s" için girilen değer dönüştürülürken bir hata oluştu:
    %s

en: A value is required for the field "%s".
tr: "%s" alanı için bir değer gereklidir.

en: The IP information you have entered is invalid.
tr: Girilen IP bilgisi geçersiz.

en: You have no active network devices.  Your system will not be able to communicate over a network by default without at least one device active.
tr: Etkin bir ağ bağdaştırıcınız yok. En azından bir bağdaştırıcı etkin olmadıkça sisteminiz bir ağ üzerinden haberleşme yapamayacaktır.

en: Edit Interface %s
tr: %s Bağdaştırıcısını Düzenle

en: Configure using _DHCP
tr: _DHCP kullanarak yapılandır

en: _Activate on boot
tr: _Açılış sırasında etkinleştir

en: _IP Address
tr: _IP Adresi

en: Net_mask
tr: Ağ _maskesi

en: Point to Point (IP)
tr: Uçtan uca (IP)

en: Configure %s
tr: %s Yapılandırması

en: Active on Boot
tr: Açılışta etkinleştir

en: Device
tr: Aygıt

en: IP/Netmask
tr: IP/Ağ maskesi

en: Hostname
tr: Makine Adı

en: Set hostname
tr: Makine Adı

en: Network Devices
tr: Ağ Aygıtları

en: Set the hostname:
tr: Makine Adı:

en: _automatically via DHCP
tr: _DHCP üzerinden kendiliğinden

en: _manually
tr: _elle

en: Miscellaneous Settings
tr: Çeşitli Ayarlar

en: You can configure the boot loader to boot other operating systems. It will allow you to select an operating system to boot from the list. To add additional operating systems, which are not automatically detected, click 'Add.' To change the operating system booted by default, select 'Default' by the desired operating system.
tr: Önyükleyiciyi başka işletim sistemlerini açabilmek içinde yapılandırabilirsiniz. Önyükleyici açılış sırasında bu işletim sistemlerini bir listeden seçmenizi sağlayabilir. Otomatik olarak algılanmamış işletim sistemleriniz varsa, bunları 'Ekle' düğmesi ile ekleyebilirsiniz. Açılışta öntanımlı olarak açılmasını istediğiniz işletim sistemini belirlemek isterseniz, bu işletim sistemini 'Öntanımlı' düğmesi ile belirleyebilirsiniz.

en: Image
tr: Bellekeşlemi

en: Enter a label to be displayed in the boot loader menu. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
tr: Önyükleme etiketi açılışını yapmak istediğiniz işletim sistemini seçmenizi sağlayan ve önyükleyiciye gösterilen bir isimdir. Önyükleme aygıtı ise sistemden önce çalışıp sistem seçimini sağlayan önyükleme alanının bulunacağı aygıttır.

en: _Label
tr: _Etiket

en: Default Boot _Target
tr: Öntanımlı Açılış _Hedefi

en: You must specify a label for the entry
tr: Girdi olarak bir isim belirtmelisiniz

en: Boot label contains illegal characters
tr: Açılış etiketi geçersiz karakterler içeriyor

en: Duplicate Label
tr: Etiket Tekrarı

en: This label is already in use for another boot entry.
tr: Bu etiket başka bir girdi için kullanılmış.

en: Duplicate Device
tr: Aygıt Tekrarı

en: This device is already being used for another boot entry.
tr: Bu aygıt başka bir girdide kullanılmış.

en: Cannot Delete
tr: Silinemez

en: This boot target cannot be deleted because it is for the Red Hat Linux system you are about to install.
tr: Kurulumuna hazırlandığınız Red Hat Linux için gerekli olan bu önyükleme hedefi silinemez.

en: Individual Package Selection
tr: Tek Tek Paket Seçimi

en: All Packages
tr: Tüm Paketler

en: Package: %s
    Version: %s
tr: Paket: %s
    Sürüm: %s

en: _Tree View
tr: _Ağaç Görünümü

en: _Flat View
tr: _Liste Görünümü

en: _Package
tr: _Paket

en: _Size (MB)
tr: _Boy (MB):

en: Total size:
tr: Toplam boy:

en: Select _all in group
tr: Grubun t_amamını seç

en: _Unselect all in group
tr: Seçilenleri _bırak

en: Package Group Selection
tr: Paket Grup Seçimi

en: Minimal
tr: En küçük

en: Details for '%s'
tr: '%s' ayrıntıları

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always selected as long as the package group is selected.
    
    Select the optional packages to be installed:
tr: Paket grupları Temel ve Seçimlik gruplar olarak düzenlenmiştir. Paket grubunu seçmeseniz de içindeki temel paketler kurulacaktır.
    
    Kurulacak seçimlik paketleri seçiniz:

en: Base Packages
tr: Temel Paketler

en: Optional Packages
tr: Seçimlik Paketler

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: _Select individual packages
tr: _Tek tek paket seçimi

en: Additional Size Options
tr: Ek Boyut Seçenekleri

en: _Fixed size
tr: _Sabit boyut

en: Fill all space _up to (MB):
tr: Bu boy_uta kadar tüm alan (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
tr: _Mümkün tüm alan kullanılsın

en: The end cylinder must be greater than the start cylinder.
tr: Bitiş silindiri başlangıç silindirinden büyük olmalıdır.

en: Add Partition
tr: Bölüm Ekle

en: Edit Partition: /dev/%s
tr: Düzenlenecek Bölüm: /dev/%s

en: Edit Partition
tr: Bölümü Düzenle

en: File System _Type:
tr: Dosya Sistemi _Türü:

en: Allowable _Drives:
tr: Kullanılabilir _Sürücüler:

en: Drive:
tr: Sürücü:

en: Original File System Label:
tr: Orjinal Dosya Sistemi Etiketi:

en: _Start Cylinder:
tr: _Başlangıç Silindiri:

en: _End Cylinder:
tr: Bi_tiş Silindiri:

en: Force to be a _primary partition
tr: _Birincil disk bölümü olmaya zorla

en: Check for _bad blocks
tr: _Hatalı disk blokları için sınama

en: Type
tr: Tip

en: Format
tr: Biçem

en: Start
tr: Başla

en: End
tr: Son

en: Mount Point/
    RAID/Volume
tr: Bağlama Noktası/
    RAID/Oylum

en: Size
    (MB)
tr: Boy
    (MB)

en: Partitioning
tr: Bölümlendirme

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme.
tr: İstediğiniz bölümleme şemasına bağlı olarak aşağıdaki hatalar oluştu.

en: These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
tr: %s kurulumuna devam etmeden önce bu hatalar giderilmelidir.

en: Partitioning Errors
tr: Bölümleme Hataları

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
tr: İstediğiniz bölümleme şemasına bağlı olarak aşağıdaki uyarılar alındı.

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
tr: İstediğiniz bölümleme şemasıyla devam etmek istiyor musunuz?

en: Partitioning Warnings
tr: Bölümleme Uyarıları

en: Format Warnings
tr: Biçemleme Uyarıları

en: _Format
tr: _Biçem

en: LVM Volume Groups
tr: LVM Oylum Grupları

en: RAID Devices
tr: RAID Aygıtları

en: None
tr: Hiçbiri

en: Hard Drives
tr: Sabit Diskler

en: Free space
tr: Boş disk alanı

en: Extended
tr: Mantıksal Ek

en: software RAID
tr: yazılımsal RAID

en: Free
tr: Boş

en: Could not allocate requested partitions: %s.
tr: İstenen bölüm tahsis edilemedi: %s.

en: Warning: %s.
tr: Uyarı: %s

en: _Modify Partition
tr: Bölümü D_eğiştir

en: _Continue
tr: _Devam

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: LVM is NOT supported on this platform.
tr: LVM bu makina üzerinde desteklenmiyor.

en: Software RAID is NOT supported on this platform.
tr: Yazılımsal RAID bu makina üzerinde desteklenmiyor.

en: No RAID minor device numbers available
tr: RAID oluşturulabilecek bir kaynak yok

en: A software RAID device cannot be created because all of the available RAID minor device numbers have been used.
tr: Yazılımsal RAID oluşturulabilecek tüm kaynaklar kullanımda olduğundan bir yazılımsal RAID aygıtı oluşturulamıyor.

en: RAID Options
tr: RAID Seçenekleri

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
    
    You currently have %s software RAID partition(s) free to use.
tr: Yazılımsal RAID farklı diskleri bir büyük RAIB aygıtı olarak birleştirmenizi sağlar. Bir RAID aygıtı tek başına bir diskin sağlayacağı hız ve güvenliği sağlayacak şekilde yapılandırılabilir. RAID aygıtları hakkında daha fazla bilgi edinemk için %s belgelerine bakınız.
    
    Şu anda kullanıma hazır %s yazılımsal RAID disk bölümünüz var.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device which can be formatted and mounted.
tr: RAID kullanmak için önce 'yazılımsal RAID' türünde en az iki disk bölümü oluşturmalısınız. Ancak ondan sonra biçemlenebilir ve bağlanabilir bir RAID aygıtı oluşturabilirsiniz.

en: What do you want to do now?
tr: Şimdi ne yapmak istersiniz?

en: Create a software RAID _partition.
tr: Yazılımsal RAID _bölümü oluşturur.

en: Create a RAID _device [default=/dev/md%s].
tr: Bir RAID _aygıtı oluştur [öntanımlı=/dev/md%s}.

en: Clone a _drive to create a RAID device [default=/dev/md%s].
tr: RAID aygıtı oluşturulacak _aygıtı kopyala [öntanımlı=/dev/md%s]

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
tr: Sürücü Kopyalama Düzenleyici Oluşturulamadı

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
tr: Sürücü kopyalama düzenleyici bazı sebeplerle oluşturulamadı.

en: _Reset
tr: Sı_fırla

en: Make _RAID
tr: _RAID Oluştur

en: Ne_w
tr: _Yeni

en: Re_set
tr: _Sıfırla

en: Hide RAID device/LVM Volume _Group members
tr: RAID aygıtı/LVM Oylum _Grubu üyelerini gizle

en: Automatic Partitioning
tr: Otomatik Bölümlendirme

en: You need to select at least one hard drive to have %s installed onto.
tr: %s kurulumunun yapılabilmesi için en azından bir aygıt belirtmelisiniz.

en: I want to have automatic partitioning:
tr: Otomatik bölümlendirme yapılsın:

en: Select the drive(s) to use for this installation:
tr: Kurulumun yapılacağı yeri belirtiniz:

en: Re_view (and modify if needed) the partitions created
tr: Oluşturulan bölümler _izlenebilsin (hatta gerekirse değiştirilebilsin)

en: <Not Applicable>
tr: <Uygulanamaz>

en: How would you like to prepare the file system on this partition?
tr: Bu disk bölümündeki dosya sistemini nasıl hazırlamak istersiniz?

en: Leave _unchanged (preserve data)
tr: _Olduğu gibi bırak (veriler korunur)

en: _Format partition as:
tr: _Böyle Biçemle:

en: Mi_grate partition to:
tr: Buna _Yansıla:

en: Check for _bad blocks?
tr: _Hatalı disk blokları sınansın mı?

en: Disk Partitioning Setup
tr: Disk Bölümleme Ayarları

en: _Automatically partition
tr: _Otomatik olarak bölümlendir

en: Manually partition with _Disk Druid
tr: _Disk Druid yardımıyla elle bölümlendir

en: Manually partition with _fdisk (experts only)
tr: _fdisk yardımıyla elle bölümlendir [sadece uzmanlar]

en: Installing Packages
tr: Paketler Kuruluyor

en: Completed
tr: Bitti

en: Total
tr: Toplam

en: Remaining
tr: Kalan

en: %s KBytes
tr: %s Kbayt

en: Summary
tr: Özet

en: Package Progress:
tr: Paket Kurulumu:

en: Total Progress:
tr: Toplam:

en: Status
tr: Durum

en: Packages
tr: Paketler

en: Time
tr: Zaman

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
tr: Bir RAID aygıtı oluşturmak için en azından iki kullanılmamış yazılımsal RAID disk bölümü gerekiyor.
    
    "Yazılımsal RAID" türünde en az iki bölüm oluşturduktan sonra "RAID" seçeneğine dönünüz.

en: Make RAID Device
tr: RAID Aygıtı Yap

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
tr: Düzenlenecek RAID Aygıt: /dev/md%s

en: Edit RAID Device
tr: RAID Aygıtını Düzenle

en: RAID _Device:
tr: RAID _Aygıtı:

en: RAID _Level:
tr: RAID _Seviyesi:

en: _RAID Members:
tr: RAID Üy_eleri:

en: Number of _spares:
tr: _Yedeklerin sayısı:

en: _Format partition?
tr: _Bölüm biçemlendirilsin mi?

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
tr: Kaynak sürücü kopyalanacak bir bölüm içermiyor. Kopyalama için öncelikle bu sürücü üzerindeki bölümleri 'yazılımsal RAID' türünde tanımlamalısınız.

en: Source Drive Error
tr: Kaynak Sürücü Hatası

en: The source drive selected has partitions on it which are not of type 'software RAID'.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
tr: Kaynak sürücü, 'yazılımsal RAID' türünde olmayan bölümlerden seçildi.
    
    Bu bölümler bu sürücü kopyalanmadan önce silinmiş olacaktır.

en: The source drive selected has partitions which are not constrained to the drive /dev/%s.
    
    These partitions will have to be removed or restricted to this drive before this drive can be cloned.
tr: Kaynak sürücü, /dev/%s sürücüsüyle sınırlı olmayan bölümlerden seçildi.
    
    Bu bölümler bu sürücü kopyalanmadan önce silinmiş ya da kısıtlanmış olacaktır.

en: The source drive selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
tr: Kaynak sürücü, bir etkin yazılımsal RAID aygıtının üyeleri olan yazılımsal RAID bölümlerinden seçildi.
    
    Bu bölümler bu sürücü kopyalanmadan önce silinmiş olacaktır.

en: Target Drive Error
tr: Hedef Sürücü Hatası

en: Please select the target drives for the clone operation.
tr: Kopyalama işlemi için lütfen hedef sürücüleri seçiniz.

en: The source drive /dev/%s cannot be selected as a target drive as well.
tr: Kaynak sürücü /dev/%s hedef sürücü olarak da seçilemez.

en: The target drive /dev/%s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%s"
    
    This partition must be removed before this drive can be a target.
tr: Hedef sürücü /dev/%s aşağıdaki sebepten dolayı silinemeyen bir bölüm içeriyor:
    
    "%s"
    
    Bu bölüm hedef olarak seçilmeden önce silinmiş olmalıdır.

en: Please select a source drive.
tr: Lütfen bir kaynak sürücü seçiniz.

en: The drive /dev/%s will now be cloned to the following drives:
tr: /dev/%s sürücüsü aşağıdaki sürücülere kopyalanmaya başlıyor:

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
tr: 
    
    UYARI!  HEDEF SÜRÜCÜLERDEKİ TÜM VERİLERİNİZ SİLİNECEK.

en: Final Warning
tr: Son Uyarı

en: Clone Drives
tr: Kopya Sürücüler

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
tr: Hedef sürücüler temizlenirken bir hata oluştu. Kopyalama başarılamadı.

en: Clone Drive Tool
    
    This tool allows you to significantly reduce the amount of effort required to setup RAID arrays.  The idea is to take a source drive which has been prepared with the desired partitioning layout, and clone this layout onto other similar sized drives.  Then a RAID device can be created.
    
    NOTE: The source drive must have partitions which are restricted to be on that drive only, and can only contain unused software RAID partitions.  Other partition types are not allowed.
    
    EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed by this process.
tr: Kopya Sürücüsü Aracı
    
    Bu araç, RAID dizilerinin ayarlanması için gereken çabanın önemli ölçüde azaltılmasını sağlar. Üzerine RAID kurulması düşünülen bölümleri içeren aygıt ele alınır ve bu bölümler diğer uygun boyutlu sürücülere kopyalanır. Sonra da RAID aygıtı oluşturulur.
    
    ÖNEMLİ: Kaynak sürücünün bölümleri sadece bu sürücünün üstünde olmalıdır ve sadece kullanılmamış yazılımsal RAID bölümlerinden oluşabilir. Diğer bölüm türlerine izin verilmez.
    
    Bu işlem sırasında hedef sürücü(ler) üzerindeki herşey silinir.

en: Source Drive:
tr: Kaynak Sürücü:

en: Target Drive(s):
tr: Hedef Sürücü(ler):

en: Drives
tr: Sürücüler

en: Silo Configuration
tr: Silo Yapılandırması

en: Partition
tr: Bölümlendirme

en: Install SILO boot record on:
tr: SILO açılış kaydını bu bölüme kur:

en: Create PROM alias
tr: PROM kaydı yarat

en: Set default PROM boot device to linux
tr: PROM açılış aygıtını Linux'a aktar

en: Kernel parameters
tr: Çekirdek parametreleri

en: Create boot disk
tr: Açılış disketi yarat

en: Do not install SILO
tr: SILO kurma

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Partition type
tr: Bölüm Tipi

en: Boot label
tr: Açılış Etiketi

en: Default boot image
tr: Öntanımlı açılış görüntüsü

en: Time Zone Selection
tr: Zaman Dilimi Seçimi

en: System clock uses _UTC
tr: Sistem saati _UTC kullanıyor

en: Location
tr: Yer

en: Use _daylight saving time (US only)
tr: İleri Saat _Uygulaması (sadece ABD için)

en: UTC Offset
tr: UTC Ofseti

en: _Location
tr: _Yer

en: Description
tr: Açıklama

en: Upgrade Boot Loader Configuration
tr: Önyükleyici Yapılandırmasının Güncellenmesi

en: _Update boot loader configuration
tr: Önyükleyici yapılandırmasını _Güncelle

en: This will update your current boot loader.
tr: Bu, mevcut önyükleyiciyi güncelleyecektir.

en: The installer has detected the %s boot loader currently installed on %s.
tr: Kurulum programı %s önyükleyicisini %s üzerinde saptadı.

en: This is the recommended option.
tr: Bu önerilen seçenektir.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
tr: Kurulum programı sisteminizde bulunan önyükleyiciyi algılayamadı.

en: _Create new boot loader configuration
tr: _Yeni önyükleyici yapılandırması oluştur

en: This will let you create a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
tr: Bu, bir yeni önyükleyici yapılandırması oluşturmanızı sağlayacak. Önyükleyiciler arasında bir seçim yapabilmek için bunu seçmelisiniz.

en: _Skip boot loader updating
tr: Önyükleyici güncellemesini _atla

en: This will make no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
tr: Bu, önyükleyici yapılandırmanızı değiştirmeyecek. Üçüncü el bir önyükleyici kullanıyorsanız bunu seçmelisiniz.

en: What would you like to do?
tr: Ne yapmak istersiniz?

en: Migrate File Systems
tr: Dosya Sistemlerini Dönüştür

en: This release of %s supports the ext3 journalling file system.  It has several benefits over the ext2 file system traditionally shipped in %s.  It is possible to migrate the ext2 formatted partitions to ext3 without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
tr: Bu %s dağıtımı ext3 jurnalli dosya sistemi desteklidir. %s ile geleneksel olarak gelen ext2 dosya sistemine göre pek çok üstünlüğe sahiptir. ext2 biçemli disk bölümleri veri kaybı olmaksızın ext3 biçemli disk bölümlerine dönüştürülebilir.
    
    Bu bölümlerden hangilerini dönüştürmek istersiniz?.

en: Upgrade Swap Partition
tr: Takas Bölümünün Güncellenmesi

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
tr: 2.4 çekirdekler sisteminizdeki RAM'in iki katına kadar bir takas alanına gereksinim duyar. %dMBlık takas alanınınız var ama dosya sisteminizde başka takas alanlarıda oluşturulabilir.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
tr: 
    
    Kurulum programı %s MBlık bellek algıladı.

en: I _want to create a swap file
tr: Bir takas dosyası _oluşturulsun

en: Select the _partition to put the swap file on:
tr: Takas dosyasının bulunacağı disk _bölümünü belirtiniz:

en: Free Space (MB)
tr: Boş Alan (MB)

en: It is recommended that your swap file be at least %d MB.  Please enter a size for the swap file:
tr: Bir takas dosyasının en azından %d MB olması önerilir. Lütfen takas dosyasının uzunluğunu giriniz:

en: Swap file _size (MB):
tr: Takas _dosyası boyu (MB):

en: I _don't want to create a swap file
tr: Bir takas dosyası oluşturul_masın

en: It is stongly recommended that you create a swap file.  Failure to do so could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure that you wish to continue?
tr: Bir takas dosyası oluşturmanız önemle tavsiye edilir. Bir başarısızlık kurulum programını kontrol dışı sonlandırabilir. Devam etmek istediğinize emin misiniz?

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
tr: Bir takas dosyası 1-2000 MB arasında olabilir.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
tr: Takas bölümünün seçildiği aygıtta yeterli yer yok.

en: Welcome
tr: Hoş Geldiniz

en: DDC Probed Monitor
tr: DDC Algılamalı Monitör

en: Unprobed Monitor
tr: Algılanmamış Monitör

en: Customize Graphical Configuration
tr: Grafik Yapılandırmasını Özelleştir

en: _Color Depth:
tr: _Renk Derinliği:

en: 256 Colors (8 Bit)
tr: 256 Renk (8 Bit)

en: High Color (16 Bit)
tr: Çok Renkli (16 Bit)

en: True Color (24 Bit)
tr: Gerçek Renkler (24 Bit)

en: _Screen Resolution:
tr: _Ekran Çözünürlüğü:

en:    _Test Setting
tr:   Ayarları _Dene

en: Please choose your default desktop environment:
tr: Öntanımlı masaüstü ortamınızı seçin:

en: Your desktop environment is:
tr: Masaüstü ortamınız:

en: Please choose your login type:
tr: Sisteme giriş türünü seçin:

en: T_ext
tr: M_etin

en: _Graphical
tr: _Grafiksel

en: Monitor Configuration
tr: Monitör Yapılandırması

en: In most cases, the monitor can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the monitor, select the right settings.
tr: Genellikle, monitör otomatik olarak algılanır. Eğer algılanan monitör sizinki değilse kendiniz bir monitör belirtebilirsiniz.

en: Generic
tr: Genel

en: Restore _original values
tr: _Orjinal değerlerine dön

en: Hori_zontal Sync:
tr: _Yatay Tazeleme:

en: _Vertical Sync:
tr: _Dikey Tazeleme:

en: Graphical Interface (X) Configuration
tr: Grafik Arayüz (X) Yapılandırması

en: Unknown video card
tr: Bilinmeyen ekran kartı

en: An error has occurred selecting the video card %s. Please report this error to bugzilla.redhat.com.
tr: Ekran kartı %s seçildiğinde bir hata oluştu. Lütfen bu hatayı bugzilla.redhat.com adresinde bildiriniz.

en: Unspecified video card
tr: Ekran kartı belirtilmedi

en: You need to pick a video card before X configuration can continue.  If you want to skip X configuration entirely choose the 'Skip X Configuration' button.
tr: X yapılandırmanız devam edebilmek içim bir ekran kartı seçmeniz gerekiyor. X yapılandırmasını kurulumdan sonra kendiniz yapmak isterseniz 'X yapılandırmasını Atla' düğmesine tıklayınız.

en: Your video ram size can not be autodetected.  Choose your video ram size from the choices below:
tr: Ekran kartı bellek miktarı bulunamadı. Lütfen listeden seçim yapınız:

en: In most cases, the video hardware can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the hardware, select the right settings.
tr: Çoğu zaman ekran donanımı otomatik olarak tanınacak ve en uygun çözünürlük ayarlanacaktır. Bu işlem doğru sonuç vermezse siz doğrusunu seçebilirsiniz.

en: _Video card RAM:
tr: Ekran Kartı _Belleği:

en: _Skip X configuration
tr: X Yapılandırmasını _Atla

en: z/IPL Boot Loader Configuration
tr: z/IPL Önyükleyici Yapılandırması

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
tr: Sisteminize z/IPL Önyükleyicisi kurulacaktır.
    
    Kök disk bölümü, evvelce disk bölümlemesi sırasında seçtiğiniz bölümlerden biri olacaktır.
    
    Makinayı başlatmakta kullanılan çekirdek, öntanımlı olarak kurulmuş olanlardan biri olacaktır.
    
    Değişiklik yapmak isterseniz kurulum bittikten sonra /etc/zipl.conf yapılandırma dosyasında bu değişiklikleri yapabilirsiniz.
    
    Şimdilik, makinanız ya da ayarlarınızın gerektirdiği ek çekirdek parametrelerini girebilirsiniz.

en: Kernel Parameters
tr: Çekirdek Parametreleri

en: The boot disk allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot disk allows you to boot your system if your bootloader configuration stops working.
    
    It is highly recommended you create a boot disk.
    
    Would you like to create a boot disk?
tr: Açılış disketi %s sisteminizi bir disketle açmanızı sağlar. Bu disket yardımıyla önyükleyiciniz çalışmadığında da sisteminizi açabilirsiniz.
    
    Bu bakımdan mutlaka bir açılış disketi oluşturmalısınız.
    
    Bir açılış disketi oluşturulmasını ister misiniz?

en: Boot Disk
tr: Açılış Disketi

en: Which boot loader would you like to use?
tr: Hangi önyükleyiciyi kullanmak istiyorsunuz?

en: Use GRUB Boot Loader
tr: GRUB Önyükleyicisi kullanılsın

en: Use LILO Boot Loader
tr: LILO Önyükleyicisi kullanılsın

en: No Boot Loader
tr: Önyükleyici Yok

en: Skip Boot Loader
tr: Önyükleyiciyi Atla

en: You have elected to not install any boot loader. It is strongly recommended that you install a boot loader unless you have an advanced need.  A boot loader is almost always required in order to reboot your system into Linux directly from the hard drive.
    
    Are you sure you want to skip boot loader installation?
tr: Herhangi bir önyükleyici kurulmamasını seçmiş bulunmaktasınız. İleri düzey bazı gereksinimleriniz yoksa bir önyükleyici kurmanız önemle tavsiye edilir. Bir önyükleyici Linux sisteminizin doğrudan sabit diskten açılabilmesini sağlar.
    
    Önyükleyici kurmaksızın kuruluma devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: A few systems will need to pass special options to the kernel at boot time for the system to function properly. If you need to pass boot options to the kernel, enter them now. If you don't need any or aren't sure, leave this blank.
tr: Bazı sistemlerde açılış sırasında çekirdeğe özel parametreler geçirilmesi gerekir. Sizin sisteminizde de gerekiyorsa bu parametreleri şimdi belirtin. Emin değilseniz boş bırakın.

en: Force use of LBA32 (not normally required)
tr: LBA32 kullanımına zorla (normalde gerekmez)

en: Where do you want to install the boot loader?
tr: Önyükleyiciyi nereye kurmak istiyorsunuz?

en: Clear
tr: Sil

en: Edit Boot Label Please
tr: Açılış Etiketini Değiştir:

en: Invalid Boot Label
tr: Geçersiz Açılış Etiketi:

en: Boot label may not be empty.
tr: Açılış etiketi boş olamaz.

en: Boot label contains illegal characters.
tr: Açılış etiketinde geçersiz karakterler.

en: Edit
tr: Değiştir

en: The boot manager Red Hat uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
tr: Red Hat Linux'un sistem yükleyicisi başka işletim sistemlerini de yükleyebilir. Lütfen hangi bölümlerin açılış bölümü olabileceklerini ve etiketlerini belirtin.

en:  <Space> selects button | <F2> select default boot entry | <F12> next screen>
tr:   <Boşluk> seçer  |  <F2>  Öntanımlı sistemi seçer  |  <F12>  sonraki ekran

en: A boot loader password prevents users from passing arbitrary options to the kernel.  For highest security, we recommend setting a password, but this is not necessary for more casual users.
tr: Bir önyükleme parolası yetkisiz kullanıcıların çekirdeğe ne ettiği belirsiz seçenekler aktarmalarını engellemek içindir. Çok yüksek bir güvenlik istiyorsanız bir parolalı açılış tavsiye edilirse de sistemi sizden başka birinin açması söz konusu değilse gereksizdir.

en: Use a GRUB Password
tr: GRUB Parolası Kullanılsın

en: Boot Loader Password:
tr: Önyükleyici Parolası:

en: Confirm:
tr: Onayla :

en: Passwords Do Not Match
tr: Parolalar Uyuşmuyor

en: Password Too Short
tr: Parola Çok Kısa.

en: Boot loader password is too short
tr: Önyükleyici parolası çok kısa.

en: <Enter> to reboot
tr: Yeniden başlatmak için <Enter>

en: If you created a boot disk to use to boot your %s system, insert it before you press <Enter> to reboot.
tr: %s sisteminizi açmak için bir açılış disketi oluşturduysanız, <Enter>tuşuna basarak sistemi yeniden başlatmadan önce bu disketi sürücüye yerleştiriniz.

en: Remove any floppy diskettes you used during the installation process and press <Enter> to reboot your system.
tr: Kurulum sorasında kullanığınız bir disket varsa sürücüden çıkarın ve <Enter> tuşuna basarak sisteminizi yeniden başlatın.

en: Complete
tr: Bitti

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    %s%sFor information on errata (updates and bug fixes), visit http://www.redhat.com/errata.
    
    Information on using your system is available in the %s manuals at http://www.redhat.com/docs.
tr: Kutlarız, %s yapılandırma işlemi sona erdi.
    
    %s%s için yapabileceğiniz tüm düzeltme ve güncelleme işlemleri için http://www.redhat.com/errata adresine göz atabilirsiniz.
    
    Sisteminizin kullanımı ve ayarları hakkında bilgi almak için http://www.redhat.com/docs adresindeki %s Kullanıcı Kılavuzu'na bakabiliriniz.

en: Installation to begin
tr: Kuruluma başlangıç

en: A complete log of your installation will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
tr: Kurulum boyunca yapılan işlemlerin kaydını sisteminizi yeniden açtıktan sonra %s dosyasında bulabilirsiniz.

en: Back
tr: Geri

en: Upgrade to begin
tr: Güncellemeye başla

en: A complete log of your upgrade will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
tr: Güncelleme boyunca yapılan işlemlerin kaydını sisteminizi yeniden açtıktan sonra %s dosyasında bulabilirsiniz.

en: The Personal Desktop and Workstation options install a default set of applications that will allow you to browse the Internet, send and receive email, and create and edit documents on your %s system. The Workstation option includes development and administration tools as well.
    
    However %s ships with many more applications, and you may customize the selection of software installed if you want.
tr: Kişisel masaüstü ve İşistasyonu seçenekleri, %s sisteminizde belgeleri düzenleme ve oluşturma, eposta alma ve gönderme, web istemcisi kullanabilme gibi imkanlarla bir kurulum sunar. İşistasyonu seçeneği ek olarak geliştirme ve yönetim amaçlı araçları da içerir.
    
    %s bir çok uygulama ile gelir ve isterseniz kurulacak yazılım paketlerini kendiniz de seçebilirsiniz.

en: Customize software selection
tr: yazılım seçimini özelleştir

en: Choose a disk to run fdasd or dasdfmt on
tr: fdasd ya da dasdfmt çalıştırılacak diski seçin

en: Edit Partitions
tr: Bölümleri Düzenle

en: Format DASD
tr: DASD Biçemle

en: Disk Setup
tr: Disk Ayarları

en: An error occurred while running %s on drive %s.
tr: %s %s üzerinden çalıştırılırken bir hata oluştu.

en: Running dasdfmt means the loss of 
    ALL DATA on drive %s.
    
    Do you really want this?
tr: dasdfmt çalıştırmak %s üzerindeki
    TÜM VERİLERİ kaybetmek demektir.
    
    Bunu gerçekten istiyor musunuz?

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem or use dasdfmt.
    
    Back to the fdasd screen?
tr: Bir hata oluştu - Yeni bir dosya sistemin oluşturulmasında kullanılabilecek bir aygıt bulunamadı.  Bu soruna ve dasdfmt kullanımına sebep olan donanımınızı lütfen kontrol ediniz.
    
    fdasd ekranına geri dönülsün mü?

en: Choose a disk to run fdisk on
tr: fdisk çalıştırılacak sürücüyü seçin

en: Customize
tr: Özelleştir

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. High security blocks all incoming accesses. Medium blocks access to system services (such as telnet or printing), but allows other connections. No firewall allows all connections and is not recommended.
tr: Bir güvenlik duvarı sisteminizi ağdan gelecek yetkisiz girişlere karşı korur. Yüksek güvenlik tüm gelen erişimi engeller. Orta düzeyde sistem hizmetlerine (telnet, yazdırma gibi) erişim engellenir, diğerlerine izin verilir. Güvenlik Duvarı Yok durumunda tüm bağlantılara izin verilir.

en: Security Level:
tr: Güvenlik Seviyesi:

en: High
tr: Yüksek

en: Medium
tr: Orta

en: No firewall
tr: Güvenlik duvarı yok

en: Trusted Devices:
tr: Güvenilir Aygıtlar:

en: Allow incoming:
tr: Gelene izin ver:

en: Mail (SMTP)
tr: E-posta (SMTP)

en: Other ports
tr: Diğer portlar

en: Invalid Choice
tr: Geçersiz Seçim

en: You cannot customize a disabled firewall.
tr: İptal edilmiş bir güvenlik duvarı özelleştirilemez.

en: Firewall Configuration - Customize
tr: Güvenlik Duvarı Ayarları - Özelleştir

en: You can customize your firewall in two ways. First, you can select to allow all traffic from certain network interfaces. Second, you can allow certain protocols explicitly through the firewall. In a comma separated list, specify additional ports in the form 'service:protocol' such as 'imap:tcp'.
tr: Güvenlik Duvarınızı iki yolla özelleştirebilirsiniz. İlkinde, belli ağ arabirimlerinden geçen tüm trafiğe izin verirsiniz. İkincisinde ise, belli protokollerin güvenlik duvarından geçmesine izin verirsiniz. Çok sayıda port belirtmek isterseniz 'hizmet:protokol' ('imap:tcp' gibi) çiftlerini virgüllerle ayırarak belirtebilirsiniz.

en: Warning: %s is not a valid port.
tr: Uyarı: %s geçerli port değil.

en: What type of system would you like to install?
tr: Ne tür bir sistem kurmak istiyorsunuz?

en: Keyboard Selection
tr: Tuştakımı Seçimi

en: Which model keyboard is attached to this computer?
tr: Ne tip bir klavye kullanıyorsunuz?

en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Choose additional languages that you would like to use on this system:
tr: Bu sistemde kullanmayı düşündüğünüz ek dilleri seçiniz:

en: Language Support
tr: Dil Desteği

en: You must select at least one language to install.
tr: Kurulacak en az bir dil seçmelisiniz.

en: Default Language
tr: Öntanımlı Dil

en: Choose the default language for this system:
tr: Öntanımlı dili seçin:

en: What device is your mouse located on?
tr: Fare hangi aygıt üzerinde bulunuyor?

en: Which model mouse is attached to this computer?
tr: Ne tip bir fare kullanıyorsunuz?

en: Emulate 3 Buttons?
tr: 3 Tuş Emülasyonu

en: Mouse Selection
tr: Fare Seçimi

en: Network Device: %s
tr: Ağ aygıtı: %s

en: Use bootp/dhcp
tr: bootp/dhcp kullan

en: Activate on boot
tr: Açılış sırasında etkinleştir

en: IP address:
tr: IP adresi:

en: Netmask:
tr: Ağ maskesi:

en: Default gateway (IP):
tr: Yönlendirici (IP):

en: Primary nameserver:
tr: Birinci DNS sunucusu:

en: Secondary nameserver:
tr: İkinci DNS sunucusu:

en: Tertiary nameserver:
tr: Üçüncül alan sunucusu:

en: Point to Point (IP):
tr: Uçtan Uca (IP):

en: Network Configuration for %s
tr: %s Ağ Ayarları

en: Invalid information
tr: Hatalı bilgi

en: You must enter valid IP information to continue
tr: Devam etmek için geçerli bir IP adresi girmelisiniz.

en: Hostname Configuration
tr: Makina Adı Yapılandırması

en: The hostname is the name of your computer.  If your computer is attached to a network, this may be assigned by your network administrator.
tr: Makinanızın bir adı bulunmalıdır. Eğer bir ağa bağlıysanız, ağ yöneticinize danışmanız gerekebilir.

en: Select individual packages
tr: Tek tek paket seçimi

en: Package :
tr: Paket   :

en: Size    :
tr: Boy     :

en: %.1f KBytes
tr: %.1f KBayt

en: Total size
tr: Toplam boyut

en:    <Space>,<+>,<-> selection   |   <F1> help   |   <F2> package description
tr:     <Boşluk>,<+>,<-> seçim yap   |   <F1> yardım   |   <F2> paket tanımı

en: Package Dependencies
tr: Paket Bağımlılığı

en: Some of the packages you have selected to install require packages you have not selected. If you just select OK all of those required packages will be installed.
tr: Seçtiğiniz bazı paketlerin çalışabilmeleri için seçmediğiniz bazı paketlerin de kurulmaları gerekiyor. 'Tamam' derseniz gerekli diğer paketler de kurulacak.

en: Install packages to satisfy dependencies
tr: gereklilikleri gözönüne alarak kur

en: Do not install packages that have dependencies
tr: Bağımlılıkları olan paketleri kurma

en: Ignore package dependencies
tr: Paket bağımlılıklarını gözardı et

en: Must specify a value
tr: Bir değer belirtilmeli

en: Requested value is not an integer
tr: İstenen değer bir tamsayı değil

en: Requested value is too large
tr: İstenen değer çok büyük

en: RAID Device %s
tr: RAID Aygıtı %s

en: Warning: %s
tr: Uyarı: %s

en: Modify Partition
tr: Bölümü Düzenle

en: Add anyway
tr: Yine de ekle

en: Mount Point:
tr: Bağlama Noktası:

en: File System type:
tr: Dosya Sistemi türü:

en: Allowable Drives:
tr: Kullanılabilir Sürücüler:

en: Fixed Size:
tr: Sabit Boyut:

en: Fill maximum size of (MB):
tr: Bu boyuta genişlet (MB):

en: Fill all available space:
tr: Tüm mümkün alanı kullan:

en: Start Cylinder:
tr: Başlangıç Silindiri:

en: End Cylinder:
tr: Bitiş Silindiri:

en: RAID Level:
tr: RAID Seviyesi:

en: RAID Members:
tr: RAID Üyeleri:

en: Number of spares?
tr: Yedeklerin sayısı?

en: File System Type:
tr: Dosya Sistemi Türü:

en: File System Label:
tr: Dosya Sistemi Etiketi:

en: File System Option:
tr: Dosya Sistemi Seçeneği:

en: Format as %s
tr: %s olarak biçemle

en: Migrate to %s
tr: %s e yansıla

en: Leave unchanged
tr: Değiştirmeden bırak

en: File System Options
tr: Dosya Sistemi Seçenekleri

en: Please choose how you would like to prepare the file system on this partition.
tr: Lütfen bu bölüm üzerinde dosya sisteminizin nasıl oluşturulmasını istediğinizi belirtiniz.

en: Check for bad blocks
tr: Hatalı disk blokları için sınama

en: Leave unchanged (preserve data)
tr: Olduğu gibi bırak (veriler korunur)

en: Format as:
tr: Böyle biçemle:

en: Migrate to:
tr: Buna yansıla:

en: Force to be a primary partition
tr: Birincil disk bölümü olmaya zorla

en: Not Supported
tr: Desteklenmiyor

en: LVM Volume Groups can only be edited in the graphical installer.
tr: LVM Oylum Grupları sadece grafiksel kurulum sırasında düzenlenebilir.

en: Invalid Entry for Partition Size
tr: Bölüm boyu için belirtilen değer geçersiz

en: Invalid Entry for Maximum Size
tr: Belirtilen en büyük boy geçersiz

en: Invalid Entry for Starting Cylinder
tr: Başlangıç Silindiri için girilen değer geçersiz

en: Invalid Entry for End Cylinder
tr: Bitiş Silindiri için girilen değer geçersiz

en: No RAID partitions
tr: RAID Bölümü yok

en: At least two software RAID partitions are needed.
tr: En az iki yazılımsal RAID bölümü gerekiyor.

en: Format partition?
tr: Bölüm biçemlendirilsin mi?

en: Invalid Entry for RAID Spares
tr: RAID Yedekleri için Girdi Geçersiz

en: Too many spares
tr: Çok fazla yedek

en: The maximum number of spares with a RAID0 array is 0.
tr: Bir RAID0 dizili yedeklerin max. sayısı 0 dır.

en: You must go back and use fdasd to initialize this partition
tr: Bu bölümü hazırlamak için geri dönüp fdasd'yi kullanmalısınız

en: Delete
tr: Sil

en:     F1-Help                 F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
tr:    F1-Yardım             F3-Düzenle   F4-Sil    F5-Baştan     F12-Tamam

en: New
tr: Yeni

en:     F1-Help     F2-New      F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
tr:    F1-Yardım    F2-Yeni    F3-Düzenle   F4-Sil    F5-Baştan     F12-Tamam

en: No Root Partition
tr: Kök Bölümü Yok

en: Must have a / partition to install on.
tr: Kurulumun sürebilmesi için bir / bölümü seçmelisiniz.

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
tr: Sistemi nereye kurmak istiyorsunuz?

en: Autopartition
tr: Otomatik Bölümlendirme

en: Package Installation
tr: Paket Kurulumu

en:  Name   :
tr:  İsim   :

en:  Size   :
tr:  Boy    :

en:  Summary:
tr:  Özet   :

en:     Packages
tr:        Paket

en:        Bytes
tr:         Bayt

en:         Time
tr:        Zaman

en: Total    :
tr: Toplam   :

en: Completed:
tr: Biten:

en: Remaining:
tr: Kalan:

en: SILO Configuration
tr: SILO Yapılandırması

en: Create PROM alias `linux'
tr: 'linux' PROM kaydı yarat

en: Set default PROM boot device
tr: Öntanımlı olarak PROM açılış aygıtını etkinleştir

en: Where do you want to install the bootloader?
tr: Sistem yükleyiciyi nereye kurmak istiyorsunuz?

en: Edit Boot Label
tr: Açılış etiketini değiştir:

en: What time zone are you located in?
tr: Hangi zaman diliminde yeralıyorsunuz?

en: Hardware clock set to GMT?
tr: Donanım saati GMT'ye ayarlı olsun mu?

en: Update boot loader configuration
tr: Önyükleyici yapılandırmasını güncelle

en: Skip boot loader updating
tr: Önyükleyici güncellemesini atla

en: Create new boot loader configuration
tr: Yeni önyükleyici yapılandırması oluştur

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system. You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
tr: 2.4 çekirdekler eski çekirdeklere göre daha büyük takas alanlarına gereksinim duymaktadır. Bu miktar sistem belleğinin iki katı kadardır. Şu anda %dMB takas alanı belirttiniz. Bu alanı bozmadan daha fazla sayıda yeni takas alanları da belirtmeniz mümkündür.

en: Free Space
tr: Boş Alan

en: RAM detected (MB):
tr: Algılanan bellek (MB):

en: Suggested size (MB):
tr: Önerilen Boy (MB):

en: Swap file size (MB):
tr: Takas alanı (MB):

en: Add Swap
tr: Takas Ekle

en: The value you entered is not a valid number.
tr: Girilen değer geçerli bir sayı değil.

en: You don't have any Linux partitions. You can't upgrade this system!
tr: Diskinizde hiç Linux bölümü yok. Sistem güncellenemez.

en: System to Upgrade
tr: Güncellenecek Sistem

en: Upgrade Partition
tr: Disk Bölümü Güncellemesi

en: Customize Packages to Upgrade
tr: Güncellenecek Paketlerin Seçimi

en: The packages you have installed, and any other packages which are needed to satisfy their dependencies, have been selected for installation. Would you like to customize the set of packages that will be upgraded?
tr: Kurulu bulunan paketler ve bunların gereksinim duydukları paketler kurulmak üzere seçildiler. Güncellenecek paketlerin listesini değiştirmek istiyor musunuz?

en: Root Password
tr: root Parolası

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know what it is and didn't make a mistake in typing. Remember that the root password is a critical part of system security!
tr: Bir root parolası seçin. Yazarken hata olmadığından emin olabilmek için iki kere girmeniz isteniyor. root parolasının sistem güvenliğinin en kritik noktalarından biri olduğunu unutmayın.

en: Password:
tr: Parola:

en: Password (confirm):
tr: Parola (onay):

en: Password Length
tr: Parola Uzunluğu

en: The root password must be at least 6 characters long.
tr: root parolası en az 6 karakter uzunluğunda olmalı.

en: Password Mismatch
tr: Parola Uyumsuzluğu

en: The passwords you entered were different. Please try again.
tr: Verdiğiniz parolalar birbirini tutmuyor. Lütfen yeniden deneyin.

en: Add User
tr: Kullanıcı Ekle

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Password
tr: Parola

en: Password (confirm)
tr: Parola (tekrar)

en: Bad User Name
tr: Hatalı Kullanıcı Adı

en: User names must contain only characters A-Z, a-z, and 0-9.
tr: Kullanıcı isimleri A-Z, a-z ve 0-9 aralığındaki karakterleri içermelidir.

en: Missing User Name
tr: Kullanıcı İsmi Eksik

en: You must provide a user name
tr: Bir kullanıcı ismi girmelisiniz

en: The password must be at least 6 characters long.
tr: root parolası en az 6 karakter uzunluğunda olmalı.

en: User Exists
tr: Kullanıcı Zaten Var

en: The root user is already configured. You don't need to add this user here.
tr: Root kullanıcısı daha önce tanımlandı. Yeniden tanımlamaya gerek yoktur.

en: This system user is already configured. You don't need to add this user here.
tr: Sistem kullanıcısı daha önce tanımlandı. Buraya eklemeye gerek yok.

en: This user id already exists.  Choose another.
tr: Bu kullanıcı kimliği zaten var, başkasını seçin.

en: You should use a normal user account for most activities on your system. By not using the root account casually, you'll reduce the chance of disrupting your system's configuration.
tr: Sistemdeki güncel işlemleriniz için normal bir kullanıcı hesabı seçmeniz gerekiyor. Eğer root hesabını sürekli kullanmazsanız, yapacağını olası bir yanlışlık sonucunda sistemin çökmesini de engellemiş olursunuz.

en: User Account Setup
tr: Kullanıcı Hesabı İşlemleri

en: What other user accounts would you like to have on the system? You should have at least one non-root account for normal work, but multi-user systems can have any number of accounts set up.
tr: Sistemde hangi kullanıcıların hesaplarının bulunmasını istiyorsunuz? En azından root kullanıcısı dışında bir normal kullanıcı hesabı açmanız tavsiye edilir. İstediğiniz kadar kullanıcıyı şimdi, ya da daha sonra ekleyebilirsiniz.

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Add
tr: Ekle

en: Enter the information for the user.
tr: Kullanıcı bilgilerini girin.

en: Change the information for this user.
tr: Kullanıcı bilgilerini değiştirin.

en: Use Shadow Passwords
tr: Gölge Parola Kullan

en: Enable MD5 Passwords
tr: MD5 Parolaları Etkinleştir

en: Enable NIS
tr: NIS'i Etkinleştir

en: NIS Domain:
tr: NIS Alan Adı:

en: NIS Server:
tr: NIS Sunucu:

en: or use:
tr: ya da:

en: Request server via broadcast
tr: Yayın ağı üzerinden sunucu isteği

en: Enable LDAP
tr: LDAP'ı Etkinleştir

en: LDAP Server:
tr: LDAP Sunucu:

en: LDAP Base DN:
tr: LDAP DN:

en: Use TLS connections
tr: TLS bağlantıları kullanılsın

en: Enable Kerberos
tr: Kerberos'u etkinleştir

en: Realm:
tr: Alan:

en: Admin Server:
tr: Yetkili Sunucu:

en: Welcome to %s!
    
    This installation process is outlined in detail in the Official %s Installation Guide available from Red Hat, Inc. If you have access to this manual, you should read the installation section before continuing.
    
    If you have purchased Official %s, be sure to register your purchase through our web site, http://www.redhat.com/.
tr: %s'a Hoşgeldiniz!
    
    Kurulum konusunda ayrıntılı bilgiyi Red Hat Inc'den edinebileceğiniz %s Kurulum Kılavuzu'nda bulabilirsiniz. Bu belgeye erişebiliyorsanız devam etmeden önce kurulumla ilgili bölümleri okumanız yararlı olacaktır.
    
    Kutulu %s ürünü satın aldıysanız kaydetmek için lütfen http://www.redhat.com adresine göz atın.

en: Color Depth
tr: Renk Derinliği

en: Please select the color depth you would like to use:
tr: Kullanmak istediğiniz renk derinliğini seçiniz:

en: Resolution
tr: Çözünürlük

en: Please select the resolution you would like to use:
tr: Kullanmak istediğiniz çözünürlüğü seçiniz:

en: X Customization
tr: X Özelleştirmesi

en: Select the color depth and video mode you want to use for your system. Use the '%s' button to test the video mode.
tr: Sisteminizde kullanmak istediğiniz renk derinliği ve çözünürlüğü seçiniz. '%s' düğmesi ile seçimlerinizi test edebilirsiniz.

en: Color Depth:
tr: Renk Derinliği:

en: Change
tr: Değiştir

en: Resolution:
tr: Çözünürlük:

en: Default Desktop:
tr: Öntanımlı Masaüstü:

en: GNOME
tr: GNOME Masaüstü Ortamı

en: KDE
tr: KDE - K Masaüstü Ortamı

en: Default Login:
tr: Öntanımlı Sisteme Giriş:

en: Graphical
tr: Grafiksel

en: Text
tr: Metin

en: Monitor
tr: Monitör

en: Please select the monitor attached to your system.
tr: Monitörünüzü seçin:

en: Monitor Sync Rates
tr: Monitör eşzamanlama frekansları

en: Please enter the sync rates for your monitor. 
    
    NOTE - it is not usually necessary to edit sync rates manually, and care should be taken to make sure the values entered are accurate.
tr: Lütfen monitörünüzün eşzamanlama frekanslarını giriniz.
    
    NOT: Bu bilgileri monitörünüzün kullanım kitapçığında bulabilirsiniz. Ancak bu değerlerin elle girilmesi hatta çok da doğru girilmesi gerekmiyor.

en: HSync Rate:
tr: HSync Frekansı:

en: VSync Rate:
tr: VSync Frekansı:

en: horizontal
tr: yatay

en: vertical
tr: düşey

en: Invalid Sync Rates
tr: Geçersiz Eşzamanlama Frekansı

en: The %s sync rate is invalid:
    
          %s
    
    A valid sync rate can be of the form:
    
          31.5                   a single number
        50.1-90.2                a range of numbers
    31.5,35.0,39.3-40.0          a list of numbers/ranges
tr: %s eşzamanlama frekansı geçersiz:
    
          %s
    
    Geçerli değerler aşağıdaki gibi belirtilebilir:
    
          31.5                   bir tek sayı
        50.1-90.2                bir aralık
    31.5,35.0,39.3-40.0          sayı ve aralıkların virgüllü listesi

en: Select the monitor for your system.  Use the '%s' button to reset to the probed values.
tr: Kullandığınız monitörü seçiniz. '%s' düğmesi ile algılanan değerleri sıfırlayabilirsiniz.

en: Monitor:
tr: Monitör:

en: HSync Rate:
tr: HSync Frk.(kHz):

en: VSync Rate:
tr: VSync Frk.(Hz):

en: Video Card
tr: Ekran Kartı

en: Please select the video card present in your system.  Choose '%s' to reset the selection to the card the installer detected in your system.
tr: Lütfen ekran kartınızı seçiniz. Kurulum programı tarafından algılanan kartı seçimden kaldırmak için '%s' seçiniz.

en: Video RAM
tr: Ekran Kartı Belleği

en: Please select the amount of video RAM present on your video card. Choose '%s' to reset the selection to the amount the installer detected on your card.
tr: Lütfen ekran kartınızın belleğini seçiniz. Kurulum programı tarafından algılananbellek miktarını seçimden kaldırmak için '%s' seçiniz.

en: Skip X Configuration
tr: X Ayarlamalarını Atla

en: Video Card Configuration
tr: Ekran Kartı Ayarları

en: Select the video card and video RAM for your system.
tr: Ekran kartınızı ve belleğini seçiniz.

en: Video Card:
tr: Ekran Kartı:

en: Unknown card
tr: Bilinmeyen Kart

en: Video RAM:
tr: Ekran Kartı Belleği:

en: z/IPL Configuration
tr: z/IPL Yapılandırması

en: Custom
tr: Özel

en: Select this installation type to gain complete control over the installation process, including software package selection and authentication preferences.
tr: Kurulum süreci üzerinde tam denetim istiyorsanız bu kurulum türünü seçin. Kimlik kanıtlama yapılandırması tercihleri ve paket seçimi yapabilmek gibi uzman kullanıcılara yönelik yapılandırmalara olanak sağlanmıştır.

en: Server
tr: Sunucu

en: Select this installation type if you would like to set up file sharing, print sharing, and Web services. Additional services can also be enabled, and you can choose whether or not to install a graphical environment.
tr: Dosya, yazıcı paylaşımı ve Web sunucusu gibi hizmetlerin bulunmasını istiyorsanız bu kurulum türünü seçin. Ek hizmetleri de seçebileceğiniz gibi bir masaüstü ortamı isteyip istemediğinizi de belirtebilirsiniz.

en: Upgrade Existing System
tr: Mevcut Sistemi Güncelle

en: Upgrade
tr: Güncelleme

en: This option installs a graphical desktop environment with tools for software development and system adminstration.
tr: Bu seçenek yazılım geliştirme ve sistem yönetimi araçları içeren bir masaüstü ortamı kurar.

en: CDROM type
tr: CDROM Tipi

en: What type of CDROM do you have?
tr: CDROM sürücünüzün tipi nedir?

en: Initializing CDROM...
tr: CDROM hazırlanıyor...

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: This module can take parameters which affects its operation. If you don't know what parameters to supply, just skip this screen by pressing the "OK" button now.
tr: Bu modül, çalışmasını ekleyecek parametreler alabilir. Eğer hangi parametreleri kullanacağınızı bilmiyorsanız, "Tamam" düğmesine basarak bu adımı geçebilirsiniz.

en: Module Parameters
tr: Modül Parametreleri

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Do you have a driver disk?
tr: Bir sürücü disketiniz var mı?

en: Insert your driver disk and press "OK" to continue.
tr: Sürücü disketini takıp "Tamam" düğmesine tıklayın.

en: Failed to mount driver disk.
tr: Sürücü disketi bağlanamadı.

en: The floppy disk you inserted is not a valid driver disk for this release of %s.
tr: Sürücüye yerleştirilen disket %s'un bu sürümü için güncel sürücüler içermiyor.

en: Which driver should I try?. If the driver you need does not appear in this list, and you have a separate driver disk, please press F2.
tr: Hangi sürücü denensin? Eğer listede bulunmayan bir sürücüye ihtiyacınız varsa, ve elinizde ayrı bir sürücü disketi bulunuyorsa, lütfen F2 tuşuna basın.

en: Specify module parameters
tr: Modül parametrelerini belirtin

en: Failed to insert %s module.
tr: %s modülü yüklenemedi.

en: Kickstart Error
tr: Kickstart Hatası

en: Error opening: kickstart file %s: %s
tr: kickstart %s dosyası açılamadı: %s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %s
tr: kickstart %s dosyasının içeriği okunamadı: %s

en: Error on line %d of kickstart file %s.
tr: %d numaralı satırda hata (kickstart dosyası %s)

en: Welcome to %s
tr: %s'a Hoş Geldiniz

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
tr:  <Tab>/<Alt-Tab> ileri-geri  |   <Boşluk> işaretle   |   <F12> sonraki ekran

en: Choose a Language
tr: Bir Dil Seçin

en: Keyboard Type
tr: Klavye Tipi

en: What type of keyboard do you have?
tr: Klavyenizin tipi nedir?

en: Local CDROM
tr: Yerel CD sürücü

en: NFS image
tr: NFS görüntüsü

en: Hard drive
tr: Sabit Disk

en: Network
tr: Ağ

en: What kind of device would you like to add
tr: Ne tür bir aygıt eklemek istiyorsunuz?

en: The following devices have been found on your system:
tr: Sisteminizde aşağıdaki aygıtlar bulundu:

en: Done
tr: Yapıldı

en: Add Device
tr: Aygıt Ekle

en: No special device drivers have been loaded for your system. Would you like to load any now?
tr: Sistemde yüklü herhangi bir özel aygıt sürücüsü yok. Bunları şimdi yüklemek ister misiniz?

en: Failed to read directory %s: %s
tr: %s dizini okunamadı: %s

en: An error occured reading the install from the ISO images. Please check your ISO images and try again.
tr: ISO kayıtlarından kurulum okunurken bir hata oluştu. ISO kayıtlarını kontrol ettikten sonra tekrar deneyiniz.

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
tr: Bu ISO kaydının toplama sağlamasını yapmak ister misiniz:
    
       %s

en: Checksum Test
tr: Toplama sağlaması Testi

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
tr: Tanımlı hiç sabit diskiniz bulunmuyor. Ek aygıt ayarları yapmak ister misiniz?

en: What partition and directory on that partition hold the CD (iso9660) images for %s? If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
tr: Bu diskteki hangi bölüm ve dizin %s dizinlerini içeriyor? Eğer kullandığınız diski bu listede göremiyorsanız, F2 tuşuna basıp ek aygıt sürücülerini yapılandırabilirsiniz.

en: Directory holding images:
tr: Görüntülerin bulunduğu dizin:

en: Select Partition
tr: Bölümü seçin

en: Device %s does not appear to contain Red Hat CDROM images.
tr: %s aygıtında bir Red Hat Linux kurulum ağacı bulunamadı.

en: Media Check
tr: Ortam Sınaması

en: Eject CD
tr: CD'yi çıkart

en: Choose "%s" to test the CD currently in the drive, or "%s" to eject the CD and insert another for testing.
tr: Sürücüdeki CD'nin test edilmesi için "%s", çıkartıp başka birini yerleştirmekiçin ise "%s" seçiniz.

en: If you would like to test additional media, insert the next CD and press "%s". You do not have to test all CDs, although it is recommended you do so at least once.
    
    To begin the installation process insert CD #1 into the drive and press "%s".
tr: Diğer CD'yi de kontrol etmek isterseniz, o CD'yi yerleştirdikten sonra "%s" tuşuna basınız. Tüm CD'leri kontrol etmek istemeseniz de hiç olmazsa ilkini kontrol etmelisiniz.
    
    Kuruluma başlamak için 1. CD'yi sürücüye yerleştirip "%s" tuşuna basınız.

en: The %s CD was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s CD and press %s to retry.
tr: CD sürücülerinizde %s CD'si bulunamadı. Lütfen %s CD'sini sürücüye yerleştirin ve tekrar %s tuşuna basın.

en: CD Found
tr: CD Bulundu

en: To begin testing the CD media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
tr: Kuruluma başlamadan önce CD'nin kontrol edilmesi için %s tuşuna basınız.
    
    CD kontrolünü atlayıp doğrudan kuruluma başlamak için %s tuşlayınız.

en: Networking Device
tr: Ağ Aygıtı

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
tr: Sistemde birden fazla ağ aygıtı bulunuyor. Hangisi üzerinden kurulum yapmak istiyorsunuz?

en: That directory does not seem to contain a Red Hat installation tree.
tr: Bu dizinde Red Hat Linux kurulum ağacı bulunamadı.

en: That directory could not be mounted from the server
tr: Bu dizin sunucudan bağlanamadı.

en: File %s/%s not found on server.
tr: %s/%s dosyası sunucuda bulunamadı

en: Unable to retrieve the first install image
tr: Birinci kısım kurulum dosyası alınamıyor

en: FTP and HTTP installs require 20MB or more of system memory.
tr: FTP ve HTTP kurulumları 20MB dan fazla sistem belleği gerektirir.

en: Rescue Method
tr: Kurtarma Yöntemi

en: Installation Method
tr: Kurulum Yöntemi

en: What type of media contains the rescue image?
tr: Kurtarma görüntüsü nerede bulunuyor?

en: What type of media contains the packages to be installed?
tr: Kurulacak paketler nerede bulunuyor?

en: Cannot find ks.cfg on boot floppy.
tr: Açılış disketinde ks.cfg dosyası bulunamadı.

en: Updates Disk
tr: Güncelleme Disketi

en: Insert your updates disk and press "OK" to continue.
tr: Güncelleme disketini takıp "Tamam" düğmesine tıklayın.

en: The floppy disk you inserted is not a valid update disk for this release of %s.
tr: Sürücüye yerleştirilen disket %s'un bu sürümü için güncel sürücüler içermiyor.

en: Failed to mount floppy disk.
tr: Disket bağlanamadı.

en: Updates
tr: Güncellemeler

en: Reading anaconda updates...
tr: Anaconda güncellemeleri okunuyor...

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
tr: Bu makinada %s kurulumu için yeterli bellek yok.

en: The second stage of the install which you have selected does not match the boot disk which you are using.  This shouldn't happen, and I'm rebooting your system now.
tr: Seçtiğiniz kurulumun ikinci adımı kullandığınız önyükleme diski ile uyumsuz. Bir yanlışlık olmalı, Sistem yeniden başlatılacak.

en: No hard drives have been found. You probably need to manually choose device drivers for the installation to succeed. Would you like to select drivers now?
tr: Bir sabit disk bulunamadı. Kurulum yapılacak diski kendiniz belirteceksiniz. Bir disk seçmek ister misiniz?

en: Running anaconda, the %s system installer - please wait...
tr: %s sistem kurulum programı, anaconda çalıştırılıyor - lütfen bekleyiniz...

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
tr: Birincil bölüm kayıtlarından disk sağlama toplamları okunamıyor. Bu, disk oluşturulurken sağlama toplamının diske kaydedilmemiş olmasından kaynaklanabilir.

en: Checking "%s"...
tr: "%s" sınanıyor...

en: Checking media now...
tr: Ortam şimdi sınanıyor...

en: Unable to find install image %s
tr: Kurulum kaydı %s bulunamıyor

en: FAIL.
    
    It is not recommended to use this media.
tr: BAŞARISIZ.
    
    Bu ortamın kullanılması önerilmez.

en: PASS.
    
    It is OK to install from this media.
tr: GEÇER.
    
    Bu ortam kurulum için kullanılabilir.

en: NA.
    
    No checksum information available, unable to verify media.
tr: YAPILAMIYOR.
    
    Sağlama toplamı bilgisi yok. Ortam sınaması yapılamadı.

en: Media Check Result
tr: Ortam Sınaması Sonucu

en: of the image:
    
    %s
tr: :
    
    %s

en: The media check %sis complete, and the result is: %s
tr: Ortam sınaması %stamamlandı. Sonucu: %s

en: Failed to mount driver disk: %s.
tr: Sürücü disketi bağlanmadı: %s.

en: The wrong diskette was inserted.
tr: Hatalı disket yerleştirilmiş.

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Loading %s driver...
tr: %s sürücüsü yükleniyor...

en: Driver Disk
tr: Sürücü Disketi

en: Please insert the %s driver disk now.
tr: %s sürücü disketini sürücüye yerleştirin.

en: Please enter the following information:
    
        o the name or IP number of your %s server
        o the directory on that server containing
          %s for your architecture
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri girin:
    
        o %s sunucunuzun adı ya da IP adresi
        o Sunucuda donanımınıza ilişkin
          %s'un bulunduğu dizin

en: NFS server name:
tr: NFS sunucu adı:

en: Red Hat directory:
tr: Red Hat Linux dizini:

en: NFS Setup
tr: NFS Ayarları

en: Nameserver IP
tr: Alan adı sunucu IP'si

en: Nameserver
tr: Alan adı sunucu

en: Your dynamic IP request returned IP configuration information, but it did not include a DNS nameserver. If you know what your nameserver is, please enter it now. If you don't have this information, you can leave this field blank and the install will continue.
tr: Dinamik IP isteği bir IP bilgisi geri çevirdi. Ancak geri dönen bilgi içinde DNS IP numarası bulunamadı. Eğer DNS IP sunucu numarasını biliyorsanız lütfen girin. Eğer bilmiyorsanız boş bırakabilir ve daha sonra girebilirsiniz.

en: Invalid IP Information
tr: Geçersiz IP Bilgisi

en: You entered an invalid IP address.
tr: Geçersiz bir IP adresi girdiniz.

en: Please enter the IP configuration for this machine. Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal notation (for example, 1.2.3.4).
tr: Bu makina için ağ ayarlarını girin. Gireceğiniz değerler nokta ile ayrılmış dört sayı şeklinde tanımlanmalı (mesela 1.2.3.4).

en: Use dynamic IP configuration (BOOTP/DHCP)
tr: Değişken IP ayarlarını kullan (BOOTP/DHCP)

en: Configure TCP/IP
tr: TCP/IP Ayarları

en: Missing Information
tr: Eksik Bilgi

en: You must enter both a valid IP address and a netmask.
tr: Devam etmek için geçerli bir IP adresi ve ağ maskesi girmelisiniz.

en: Dynamic IP
tr: Değişken IP

en: Sending request for IP information...
tr: IP bilgi istekleri gönderiliyor...

en: Determining host name and domain...
tr: Makina ve alan adı belirleniyor...

en: bad argument to kickstart network command %s: %s
tr: kickstart ağ komutu için hatalı argüman %s: %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
tr: ağ komutunda hatalı IP numarası: %s

en: Boot protocol to use
tr: Kullanılacak açılış protokolü

en: Network gateway
tr: Ağ geçidi

en: IP address
tr: IP adresi

en: Netmask
tr: Ağ maskesi

en: Domain name
tr: Alan adı

en: Network device
tr: Ağ aygıtı

en: No DNS lookups
tr: DNS denetimi yok

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects  |   <F12> next screen
tr:  Gezinmek için <Tab>/<Alt-Tab>   |   <Boşluk> seçer   |   <F12> sonraki ekran

en: Network configuration
tr: Ağ Ayarları

en: Would you like to set up networking?
tr: Ağ ayarlarını yapmak istiyor musunuz?

en: PC Card
tr: PC Kart

en: Initializing PC Card Devices...
tr: PC Kart Sürücüleri Hazırlanıyor...

en: Please insert your PCMCIA driver disk into your floppy drive now.
tr: PCMCIA sürücü disketini sürücüye yerleştirin.

en: Failed to mount disk.
tr: Disk bağlanamadı.

en: That floppy does not look like a Red Hat PCMCIA driver disk.
tr: Bu bir Red Hat PCMCIA sürücü disketi gibi görünmüyor.

en: Waiting for telnet connection...
tr: Telnet bağlantısı için bekleniyor...

en: Running anaconda via telnet...
tr: Anaconda telnet üzerinden çalıştırılıyor...

en: Failed to log into %s: %s
tr: %s makinasına girilemedi: %s

en: Failed to retrieve %s: %s
tr: %s alınamadı: %s

en: Retrieving
tr: Alınıyor

en: FTP site name:
tr: FTP makina adı:

en: Web site name:
tr: Web sayfası adı:

en: Use non-anonymous ftp
tr: Kullanıcı adıyla ftp ya da vekil (proxy) sunucu kullan

en: Use proxy server
tr: Vekil (proxy) sunucu kullan

en: FTP Setup
tr: FTP Ayarları

en: HTTP Setup
tr: HTTP Ayarları

en: You must enter a server name.
tr: Bir sunucu adı girmelisiniz

en: You must enter a directory.
tr: Bir dizin adı girmelisiniz

en: Unknown Host
tr: Bilinmeyen Makina

en: %s is not a valid hostname.
tr: %s tanımlı bir makina adı değil.

en: If you are using non anonymous ftp, enter the account name and password you wish to use below.
tr: Anonim olmayan FTP yapılacaksa kullanıcı adı ve parolayı belirtin. Vekil (proxy) sunucu kullanılacaksa bu sunucunun adını belirtin.

en: If you are using a HTTP proxy server enter the name of the HTTP proxy server to use.
tr: Eğer bir HTTP vekil (proxy) sunucu kullanılacaksa bu sunucunun adını belirtin.

en: Account name:
tr: Hesap Adı:

en: FTP Proxy:
tr: FTP Vekil Sunucu (proxy):

en: HTTP Proxy:
tr: HTTP Vekil Sunucu:

en: FTP Proxy Port:
tr: FTP Vekil Portu:

en: HTTP Proxy Port:
tr: HTTP Vekil (proxy) Portu:

en: Loading SCSI driver
tr: SCSI sürücüsü yükleniyor

en: Base
tr: Temel

en: Printing Support
tr: Yazdırma Desteği

en: Classic X Window System
tr: Klasik X Pencere Sistemi

en: X Window System
tr: X Pencere Sistemi

en: Laptop Support
tr: Dizüstü Bilgisayar Desteği

en: Sound and Multimedia Support
tr: Ses ve Çokluortam Desteği

en: Network Support
tr: Ağ Desteği

en: Dialup Support
tr: Çevirmeli Ağ Desteği

en: Messaging and Web Tools
tr: İletişim ve Web Araçları

en: Graphics and Image Manipulation
tr: Grafik ve Resim İşleme

en: News Server
tr: Haber Grubu Sunucu

en: NFS File Server
tr: NFS Dosya Sunucusu

en: Windows File Server
tr: Windows Dosya Sunucusu

en: Anonymous FTP Server
tr: Anonim FTP Sunucusu

en: SQL Database Server
tr: SQL Veritabanı Sunucusu

en: Web Server
tr: Web Sunucu

en: Router / Firewall
tr: Yönlendirici / Güvenlik Duvarı

en: DNS Name Server
tr: DNS Alan Adı Sunucu

en: Network Managed Workstation
tr: Ağ Yönetimli İstasyon

en: Authoring and Publishing
tr: Basım ve Yayın

en: Utilities
tr: Yardımcı Uygulamalar

en: Legacy Application Support
tr: Eski Uygulama Desteği

en: Software Development
tr: Yazılım Geliştirme

en: Kernel Development
tr: Çekirdek Geliştirme

en: Windows Compatibility / Interoperability
tr: Windows Uyumlululuğu/Uyarlanabilirliği

en: Games and Entertainment
tr: Oyunlar ve Eğlencelik

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time
tr: Alaska Zamanı

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time - Alaska panhandle
tr: Alaska Zamanı - Alaska panhandle

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
tr: Alaska Zamanı - Alaska panhandle neck

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time - west Alaska
tr: Alaska Zamanı - Batı Alaska

note: generated from zone.tab
en: Aleutian Islands
tr: Aleutian Adaları

note: generated from zone.tab
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
tr: Amundsen-Scott İstasyonu, Güney Kutbu

note: generated from zone.tab
en: Atlantic islands
tr: Atlantik adaları

note: generated from zone.tab
en: Atlantic Time - E Labrador
tr: Atlantic Zamanı - E Labrador

note: generated from zone.tab
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), NB, W Labrador, E Quebec & PEI
tr: Atlantik Zamanı - Nova Scotia, NB, W Labrador, E Quebec & PEI

note: generated from zone.tab
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
tr: Atlantik Zamanı - Nova Scotia

note: generated from zone.tab
en: Azores
tr: Azorlar

note: generated from zone.tab
en: Canary Islands
tr: Kanarya Adaları

note: generated from zone.tab
en: Casey Station, Bailey Peninsula
tr: Casey İstasyonu, Bailey Yarımadası

note: generated from zone.tab
en: central China - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, etc.
tr: Orta Çin - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, vs.

note: generated from zone.tab
en: central Crimea
tr: Orta Kırım

note: generated from zone.tab
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
tr: Merkezî Standart Zaman - Saskatchewan - ortabatı

note: generated from zone.tab
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
tr: Merkezî Standart Zaman - Saskatchewan - çoğu bölgeleri

note: generated from zone.tab
en: Central Time
tr: Merkezî Zaman

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Campeche, Yucatan
tr: Merkezî Zaman - Campeche, Yucatan

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
tr: Merkezî Zaman - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
tr: Merkezî Zaman - Manitoba ve batı Ontario

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Michigan - Wisconsin border
tr: Merkezî Zaman - Michigan - Wisconsin sınırı

note: generated from zone.tab
en: Central Time - most locations
tr: Merkezî Zaman - çoğu bölgeleri

note: generated from zone.tab
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
tr: Merkezî Zaman - North Dakota - Oliver County

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Quintana Roo
tr: Merkezî Zaman - Quintana Roo

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
tr: Merkezî Zaman - Rainy River ve Fort Frances, Ontario

note: generated from zone.tab
en: Central Time - west Nunavut
tr: Merkezî Zaman - batı Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Ceuta & Melilla
tr: Ceuta ve Melilla

note: generated from zone.tab
en: Chatham Islands
tr: Chatham Adaları

note: generated from zone.tab
en: Davis Station, Vestfold Hills
tr: Davis İstasyonu, Vestfold Tepeleri

note: generated from zone.tab
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
tr: doğu Çin - Beijing, Guangdong, Şanghay, vs.

note: generated from zone.tab
en: east Dem. Rep. of Congo
tr: doğu Kongo Halk Cumh.

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - central Nunavut
tr: Doğu Standart Zamanı - orta Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - east Nunavut
tr: Doğu Standart Zamanı - doğu Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - Crawford County
tr: Doğu Standart Zamanı - Indiana - Crawford County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - most locations
tr: Doğu Standart Zamanı - Indiana - most locations

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - Starke County
tr: Doğu Standart Zamanı - Indiana - Starke County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - Switzerland County
tr: Doğu Standart Zamanı - Indiana - Switzerland County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Pangnirtung, Nunavut
tr: Doğu Standart Zamanı - Pangnirtung, Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time
tr: Doğu Zamanı

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
tr: Doğu Zamanı - Kentucky - Louisville bölgesi

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
tr: Doğu Zamanı - Kentucky - Wayne County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Michigan - most locations
tr: Doğu Zamanı - Mişigan - çoğu bölgeleri

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - most locations
tr: Doğu Zamanı - Ontario ve Quebec - çoğu yerleri

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
tr: Doğu Zamanı - Ontario ve Quebec - bazı yerleri

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
tr: Doğu Zamanı - Thunder Körfezi, Ontario

note: generated from zone.tab
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, west Timor
tr: doğu ve güney Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, batı Timor

note: generated from zone.tab
en: east Uzbekistan
tr: Doğu Özbekistan

note: generated from zone.tab
en: Galapagos Islands
tr: Galapagos Adaları

note: generated from zone.tab
en: Gambier Islands
tr: Gambiya Adaları

note: generated from zone.tab
en: Gilbert Islands
tr: Gilbert Adaları

note: generated from zone.tab
en: Great Britain
tr: Büyük Britanya

note: generated from zone.tab
en: Irian Jaya & the Moluccas
tr: Irian Jaya ve the Moluccas

note: generated from zone.tab
en: Java & Sumatra
tr: Java ve Sumatra

note: generated from zone.tab
en: Johnston Atoll
tr: Johnston Atolü

note: generated from zone.tab
en: Lord Howe Island
tr: Lord Howe Adası

note: generated from zone.tab
en: Madeira Islands
tr: Maderya Adaları

note: generated from zone.tab
en: Marquesas Islands
tr: Markiz Adaları

note: generated from zone.tab
en: Mawson Station, Holme Bay
tr: Mawson İstasyonu, Holme Körfezi

note: generated from zone.tab
en: McMurdo Station, Ross Island
tr: McMurdo İstasyonu, Ross Adası

note: generated from zone.tab
en: Midway Islands
tr: Midway Adaları

note: generated from zone.tab
en: Moscow+00 - west Russia
tr: Moskova+00 - Batı Rusya

note: generated from zone.tab
en: Moscow+01 - Caspian Sea
tr: Moskova+01 - Hazar Denizi

note: generated from zone.tab
en: Moscow-01 - Kaliningrad
tr: Moskova-01 - Kaliningrad

note: generated from zone.tab
en: Moscow+02 - Urals
tr: Moskova+02 - Urallar

note: generated from zone.tab
en: Moscow+03 - Novosibirsk
tr: Moskova+03 - Novosibirsk

note: generated from zone.tab
en: Moscow+03 - west Siberia
tr: Moskova+03 - batı Sibirya

note: generated from zone.tab
en: Moscow+04 - Yenisei River
tr: Moskova+04 - Yenisey Irmağı

note: generated from zone.tab
en: Moscow+05 - Lake Baikal
tr: Moskova+05 - Baykal Gölü

note: generated from zone.tab
en: Moscow+06 - Lena River
tr: Moskova+06 - Lena Irmağı

note: generated from zone.tab
en: Moscow+07 - Amur River
tr: Moskova+07 - Amur Irmağı

note: generated from zone.tab
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
tr: Moskova+07 - Sakhalin Adası

note: generated from zone.tab
en: Moscow+08 - Magadan
tr: Moskova+08 - Magadan

note: generated from zone.tab
en: Moscow+09 - Kamchatka
tr: Moskova+09 - Kamçatka

note: generated from zone.tab
en: Moscow+10 - Bering Sea
tr: Moskova+10 - Bering Boğazı

note: generated from zone.tab
en: most locations (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)
tr: çoğu bölgeleri (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)

note: generated from zone.tab
en: Mountain Standard Time - Arizona
tr: Dağ Standart Zamanı - Arizona

note: generated from zone.tab
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
tr: Dağ Standart Zamanı - Dawson Creek ve Fort Saint John, British Columbia

note: generated from zone.tab
en: Mountain Standard Time - Sonora
tr: Dağ Standart Zamanı - Sonora

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time
tr: Dağ Zamanı

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
tr: Dağ Zamanı - Alberta, güney İngiliz Kolombiyası ve batı Saskaçewan

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - central Northwest Territories
tr: Dağ Zamanı - merkezî kuzeybatı toprakları

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - Chihuahua
tr: Dağ Zamanı - Chihuahua

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - Navajo
tr: Dağ Zamanı - Navajo

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
tr: Dağ Zamanı - S Baja, Nayarit, Sinaloa

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
tr: Dağ Zamanı - güney Idaho ve doğu Oregon

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - west Northwest Territories
tr: Dağ Zamanı - batı kuzeybatı toprakları

note: generated from zone.tab
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PR)
tr: Kuzeydoğu Brezilya (MA, PI, CE, RN, PR)

note: generated from zone.tab
en: Newfoundland Island
tr: Newfoundland Adası

note: generated from zone.tab
en: New South Wales - most locations
tr: New South Wales - çoğu bölgeleri

note: generated from zone.tab
en: northeast Mali
tr: kuzeydoğu Mali

note: generated from zone.tab
en: Northern Ireland
tr: Kuzey İrlanda

note: generated from zone.tab
en: Northern Territory
tr: Kuzey Toprakları

note: generated from zone.tab
en: Pacific Time - north Yukon
tr: Pasifik Zamanı - Kuzey Yukon

note: generated from zone.tab
en: Pacific Time - south Yukon
tr: Pasifik Zamanı - Güney Yukon

note: generated from zone.tab
en: Pacific Time - west British Columbia
tr: Pasifik Zamanı - Batı İngiliz Kolombiyası

note: generated from zone.tab
en: Palmer Station, Anvers Island
tr: Palmer İstasyonu, Anvers Adası

note: generated from zone.tab
en: peninsular Malaysia
tr: Malezya Yarımadası

note: generated from zone.tab
en: Ponape (Pohnpei)
tr: Bombay

note: generated from zone.tab
en: Queensland - most locations
tr: Queensland - çoğu bölgeleri

note: generated from zone.tab
en: Sabah & Sarawak
tr: Sabah ve Sarawak

note: generated from zone.tab
en: Society Islands
tr: Sosyete Adaları

note: generated from zone.tab
en: South Australia
tr: Güney Avustralya

note: generated from zone.tab
en: southwest Mali
tr: güneybatı Mali

note: generated from zone.tab
en: southwest Xinjiang Uyghur
tr: güneybatı Sincan Uygur

note: generated from zone.tab
en: S & SE Brazil (BA, GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
tr: Güney ve Güneydoğu Brezilya (BA, GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

note: generated from zone.tab
en: Syowa Station, E Ongul I
tr: Syowa İstasyonu, E Ongul I

note: generated from zone.tab
en: Tasmania
tr: Tazmanya

note: generated from zone.tab
en: Tibet & most of Xinjiang Uyghur
tr: Tibet ve Sincan Uygur Bölgesi

note: generated from zone.tab
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
tr: Vostok İstasyonu, Güney Kutbu

note: generated from zone.tab
en: W Amazonas
tr: Batı Amazonlar

note: generated from zone.tab
en: west & central Borneo
tr: Batı ve merkezî Borneo

note: generated from zone.tab
en: west Dem. Rep. of Congo
tr: Batı Kongo Halk Cumhuriyeti

note: generated from zone.tab
en: Western Australia
tr: Batı Avustralya

note: generated from zone.tab
en: West Kazakhstan
tr: Batı Kazakistan

note: generated from zone.tab
en: west Uzbekistan
tr: Batı Özbekistan

note: generated from lang-table
en: Chinese(Simplified)
tr: Çince(Basitleştirilmiş)

note: generated from lang-table
en: Chinese(Traditional)
tr: Çince(Geleneksel)

note: generated from lang-table
en: Czech
tr: Çekçe

note: generated from lang-table
en: Danish
tr: Danca

note: generated from lang-table
en: English
tr: İngilizce

note: generated from lang-table
en: French
tr: Fransızca

note: generated from lang-table
en: German
tr: Almanca

note: generated from lang-table
en: Icelandic
tr: İzlandaca

note: generated from lang-table
en: Italian
tr: İtalyanca

note: generated from lang-table
en: Japanese
tr: Japonca

note: generated from lang-table
en: Korean
tr: Korece

note: generated from lang-table
en: Norwegian
tr: Norveççe

note: generated from lang-table
en: Portuguese
tr: Portekizce

note: generated from lang-table
en: Romanian
tr: Romence

note: generated from lang-table
en: Russian
tr: Rusça

note: generated from lang-table
en: Slovenian
tr: Slovence

note: generated from lang-table
en: Spanish
tr: İspanyolca

note: generated from lang-table
en: Swedish
tr: İsveççe

note: generated from lang-table
en: Ukrainian
tr: Ukraynaca
