anaconda - en to gl translation catalogue (529 entries)

en: OK
gl: Aceptar

en: Warning
gl: Aviso

en: Everything
gl: Todo

en: no suggestion
gl: ningunha suxestión

en: Exception Occurred
gl: Ocorreu unha excepción

en: Dump Written
gl: Envorcado gardado

en: Your system's state has been successfully written to the floppy. Your system will now be reset.
gl: O estado do sistema escribiuse correctamente no disquete. O sistema será agora reiniciado.

en: Error
gl: Erro

en: Creating
gl: Creando

en: Creating boot disk...
gl: Creando o disquete de arrinque...

en: First sector of boot partition
gl: Primeiro sector da partición de arrinque

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    This most likely means this partition has not been formatted.
    
    Press OK to reboot your system.
gl: Erro montando o dispositivo %s como %s: %s
    
    Probablemente isto significa que a partición non está formatada.
    
    Prema Aceptar para reiniciar o sistema.

en: Formatting
gl: Formatando

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Retry
gl: Retentar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Please insert a floppy now. All contents of the disk will be erased, so please choose your diskette carefully.
gl: Insira agora un disquete. Tódolos datos que conteña serán borrados, polo tanto escóllao con coidado.

en: Online Help
gl: Axuda online

en: Language Selection
gl: Selección de lingua

en: Release Notes
gl: Notas da versión

en: Unable to load file!
gl: ¡Non é posible cargar o ficheiro!

en: Install Window
gl: Fiestra de instalación

en: Missing CD #%d, which is required for the install.
gl: Falla o CD #%d, que é necesario para a instalación.

en: Copying File
gl: Copiando ficheiro

en: Transferring install image to hard drive...
gl: Transferindo a imaxe de instalación ó disco duro...

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
gl: Ocorreu un erro transferindo a imaxe de instalación ó seu disco duro. Probablemente non ten espacio libre dabondo.

en: Change CDROM
gl: Cambiar CDROM

en: Please insert disc %d to continue.
gl: Insira o disco %d para continuar.

en: Wrong CDROM
gl: CDROM erróneo

en: The CDROM could not be mounted.
gl: Non foi posible montar o CDROM.

en: Proceed with upgrade?
gl: ¿Continuar coa actualización?

en: Would you like to continue with the upgrade?
gl: ¿Desexa continuar coa actualización?

en: Reading
gl: Lendo

en: Reading package information...
gl: Lendo a información do paquete...

en: Dependency Check
gl: Comprobación de dependencias

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
gl: Comprobando as dependencias nos paquetes seleccionados para a instalación...

en: Processing
gl: Procesando

en: Preparing to install...
gl: Preparando a instalación...

en: The file %s cannot be opened. This is due to a missing file, a bad package, or bad media. Press <return> to try again.
gl: Non é posible abrir o ficheiro %s. Pode ser por mor dun ficheiro ausente, un paquete erróneo, ou un dispositivo en mal estado. Prema <enter> para tentar de novo.

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Space Needed
gl: Espacio necesario

en: Nodes Needed
gl: Nodos necesarios

en: Disk Space
gl: Espacio de disco

en: Post Install
gl: Post instalación

en: Performing post install configuration...
gl: Facendo as configuracións de pos-instalación...

en: No Drives Found
gl: Non se atopou ningunha unidade

en: _Delete
gl: _Borrar

en: Low Memory
gl: Pouca memoria

en: Rescue
gl: Rescatar

en: Continue
gl: Continuar

en: Skip
gl: Omitir

en: System to Rescue
gl: Sistema para recuperar

en: What partition holds the root partition of your installation?
gl: ¿Que partición contén a partición raíz da súa instalación?

en: Exit
gl: Saír

en: Rescue Mode
gl: Modo de recuperación

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
gl: Non ten ningunha partición de Linux. Prema enter para entrar nunha shell. O sistema reiniciarase automaticamente cando saia dela.

en: Help not available
gl: Axuda non dispoñible

en: Save Crash Dump
gl: Gardar o envorcado do erro

en: Save
gl: Gardar

en: Debug
gl: Depuración

en:  <F1> for help | <Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
gl:  <F1> axuda | <Tab> entre elementos | <Espacio> escoller | <F12> seg. pantalla

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
gl:   <Tab>/<Alt-Tab> entre elementos | <Espacio> escoller | <F12> seg. pantalla

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
gl: Non é posible voltar ós pasos anteriores dende aquí. Terá que tentar de novo.

en: Searching
gl: Buscando

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
gl: Os seguintes ficheiros son ligazóns simbólicas absolutas, e non están soportadas nunha actualización. Por favor, cámbieas a ligazóns simbólicas relativas e reinicie a actualización.

en: Finding
gl: Buscando

en: Finding packages to upgrade...
gl: Buscando os paquetes para actualizar...

en: Rebuild of RPM database failed. You may be out of disk space?
gl: Fallo ó reconstruír a base de datos RPM. ¿Pode que quedase sen espacio no disco?

en: An error occurred when finding the packages to upgrade.
gl: Ocorreu un erro buscando os paquetes para actualizar.

en: Mouse Not Detected
gl: Rato non detectado

en: Your mouse was not automatically detected.  To proceed in the graphical installation mode, please proceed to the next screen and provide your mouse information. You may also use text mode installation which does not require a mouse.
gl: O rato non foi detectado automaticamente.  Para seguir coa instalación en modo gráfico, vaia á seguinte pantalla e indique a información sobre o rato. Tamén pode usar a instalación en modo texto, que non require o uso dun rato.

en: Use text mode
gl: Usar modo texto

en: Account Configuration
gl: Configuración das contas

en: Root password accepted.
gl: Contrasinal de root aceptado.

en: Root password is too short.
gl: O contrasinal de root é curto de máis.

en: Root passwords do not match.
gl: Os contrasinais de root non coinciden.

en: User password accepted.
gl: Contrasinal de usuario aceptado.

en: Root account can not be added here.
gl: A conta de root non se pode engadir aquí.

en: Please enter user password.
gl: Introduza o contrasinal do usuario.

en: User password is too short.
gl: O contrasinal do usuario é curto de máis.

en: User passwords do not match.
gl: Os contrasinais do usuario non coinciden.

en: Edit User
gl: Editar usuario

en: Account Name
gl: Nome da conta

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Authentication Configuration
gl: Configuración da autenticación

en: About to Install
gl: A piques de instalar

en: About to Upgrade
gl: A piques de actualizar

en: Congratulations
gl: Noraboa

en: Unresolved Dependencies
gl: Dependencias non resoltas

en: Total install size: %s
gl: Tamaño total da instalación: %s

en: Package
gl: Paquete

en: Requirement
gl: Requisito

en: Workstation
gl: Estación de traballo

en: Drive
gl: Unidade

en: Size
gl: Tamaño

en: Model
gl: Modelo

en: Upgrade Examine
gl: Análise da actualización

en: Please select the device containing the root filesystem:
gl: Seleccione o dispositivo que conteña o sistema de ficheiros raíz:

en: Firewall Configuration
gl: Configuración do firewall

en: Installation Type
gl: Tipo de instalación

en: What language would you like to use during the installation process?
gl: ¿Que lingua quere usar no proceso de instalación?

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Size (MB)
gl: Tamaño (MB)

en: Mouse Configuration
gl: Configuración do rato

en: /dev/ttyS0 (COM1 under DOS)
gl: /dev/ttyS0 (COM1 en DOS)

en: /dev/ttyS1 (COM2 under DOS)
gl: /dev/ttyS1 (COM2 en DOS)

en: /dev/ttyS2 (COM3 under DOS)
gl: /dev/ttyS2 (COM3 en DOS)

en: /dev/ttyS3 (COM4 under DOS)
gl: /dev/ttyS3 (COM4 en DOS)

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Primary DNS
gl: DNS primario

en: Secondary DNS
gl: DNS secundario

en: Network Configuration
gl: Configuración da rede

en: Device
gl: Dispositivo

en: Hostname
gl: Nome de máquina

en: Individual Package Selection
gl: Selección individual de paquetes

en: Total size:
gl: Tamaño total:

en: Package Group Selection
gl: Selección de grupos de paquetes

en: Edit Partition
gl: Editar partición

en: Type
gl: Tipo

en: Hard Drives
gl: Discos duros

en: _Reset
gl: _Restablecer

en: Automatic Partitioning
gl: Particionamento automático

en: Installing Packages
gl: Instalando paquetes

en: Completed
gl: Completado

en: Remaining
gl: Falta

en: Summary
gl: Resume

en: Package Progress:
gl: Evolución dos paquetes:

en: Total Progress:
gl: Evolución total:

en: Status
gl: Estado

en: Packages
gl: Paquetes

en: Time
gl: Tempo

en: Silo Configuration
gl: Configuración do Silo

en: Partition
gl: Partición

en: Install SILO boot record on:
gl: Instalar a sección de arrinque do SILO en:

en: Create PROM alias
gl: Crear alias na PROM

en: Set default PROM boot device to linux
gl: Establecer o dispositivo de arrinque por defecto da PROM a linux

en: Kernel parameters
gl: Parámetros do núcleo

en: Create boot disk
gl: Crear disquete de arrinque

en: Do not install SILO
gl: Non instalar o SILO

en: Default
gl: Por defecto

en: Partition type
gl: Tipo de partición

en: Boot label
gl: Etiqueta de arrinque

en: Default boot image
gl: Imaxe de arrinque por defecto

en: Time Zone Selection
gl: Selección da zona Horaria

en: Location
gl: Lugar

en: UTC Offset
gl: Desprazamento da hora universal

en: Upgrade Swap Partition
gl: Actualizar a partición de intercambio

en: Free Space (MB)
gl: Espacio libre (MB)

en: It is recommended that your swap file be at least %d MB.  Please enter a size for the swap file:
gl: Recoméndase que o ficheiro de intercambio teña polo menos %d MB. Indique o tamaño desexado:

en: It is stongly recommended that you create a swap file.  Failure to do so could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure that you wish to continue?
gl: É moi recomendado que faga un ficheiro de intercambio.  Se non o fai, podería causar que o instalador aborte a execución.  ¿Está seguro de que desexa continuar?

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
gl: O ficheiro de intercambio debe ter entre 1 e 2000 Mb.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
gl: Non hai espacio dabondo no dispositivo seleccionado para a partición de intercambio.

en: Welcome
gl: Benvido

en: DDC Probed Monitor
gl: Monitor detectado con DDC

en: 256 Colors (8 Bit)
gl: 256 cores (8 bits)

en: High Color (16 Bit)
gl: Moitas cores (16 bits)

en: True Color (24 Bit)
gl: Cor real (24 bits)

en: Please choose your default desktop environment:
gl: Escolla o ambiente de escritorio por defecto:

en: Your desktop environment is:
gl: O seu ambiente de escritorio é:

en: Please choose your login type:
gl: Escolla o tipo de login:

en: Monitor Configuration
gl: Configuración do monitor

en: Your video ram size can not be autodetected.  Choose your video ram size from the choices below:
gl: Non é posible autodetectar a memoria de vídeo.  Escolla o tamaño entre as seguintes posibilidades:

en: Boot Disk
gl: Disquete de arrinque

en: A few systems will need to pass special options to the kernel at boot time for the system to function properly. If you need to pass boot options to the kernel, enter them now. If you don't need any or aren't sure, leave this blank.
gl: Algúns poucos sistemas precisarán pasarlle ó núcleo unhas opcións especiais no arrinque para que o sistema funcione ben. Se ten que lle pasar opcións ó núcleo, indíqueas agora. Se non as precisa ou non está seguro, deixe isto baleiro.

en: Clear
gl: Limpar

en: Edit Boot Label Please
gl: Edite a etiqueta de arrinque

en: Invalid Boot Label
gl: Etiqueta de arrinque non válida

en: Boot label may not be empty.
gl: A etiqueta de arrinque non pode estar baleira.

en: Boot label contains illegal characters.
gl: A etiqueta de arrinque contén caracteres ilegais.

en: Edit
gl: Editar

en: The boot manager Red Hat uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
gl: O xestor de arrinque que usa Red Hat pode arrincar tamén outros sistemas operativos. Ten que indicar que particións quere poder iniciar e a etiqueta que quere usar para cada un delas.

en: Complete
gl: Completo

en: Installation to begin
gl: Comezo da instalación

en: Back
gl: Anterior

en: Upgrade to begin
gl: Comezo da actualización

en: Disk Setup
gl: Configuración do disco

en: Customize
gl: Personalizar

en: A firewall protects against unauthorized network intrusions. High security blocks all incoming accesses. Medium blocks access to system services (such as telnet or printing), but allows other connections. No firewall allows all connections and is not recommended.
gl: Un firewall protexe de intrusións non autorizadas a través da rede. A seguridade alta bloquea tódolos accesos entrantes. A media bloquea o acceso ós servicios do sistema (como o telnet e a impresión), pero permite outras conexións. Se non hai ningún firewall permítense tódalas conexións, pero non é recomendado.

en: Security Level:
gl: Nivel de seguridade:

en: High
gl: Alto

en: Medium
gl: Medio

en: No firewall
gl: Sen firewall

en: Trusted Devices:
gl: Dispositivo seguros:

en: Allow incoming:
gl: Permitir acceso entrante:

en: Other ports
gl: Outros portos

en: Invalid Choice
gl: Escolla non válida

en: You cannot customize a disabled firewall.
gl: Non pode personalizar un firewall desactivado.

en: Firewall Configuration - Customize
gl: Configuración do firewall - Personalizar

en: Warning: %s is not a valid port.
gl: Atención: %s non é un porto válido.

en: What type of system would you like to install?
gl: ¿Que tipo de sistema quere instalar?

en: Keyboard Selection
gl: Selección do teclado

en: Which model keyboard is attached to this computer?
gl: ¿Que modelo de teclado ten o seu ordenador?

en: Select All
gl: Seleccionar todas

en: Reset
gl: Restablecer

en: Language Support
gl: Soporte de linguas

en: You must select at least one language to install.
gl: Ten que seleccionar polo menos unha lingua para instalar.

en: Default Language
gl: Lingua predeterminada

en: What device is your mouse located on?
gl: ¿En que dispositivo se atopa o seu rato?

en: Which model mouse is attached to this computer?
gl: ¿Que modelo de rato ten o seu ordenador?

en: Emulate 3 Buttons?
gl: ¿Emular 3 botóns?

en: Mouse Selection
gl: Selección do rato

en: Use bootp/dhcp
gl: Usar bootp/dhcp

en: Activate on boot
gl: Activar ó arrincar

en: IP address:
gl: Enderezo IP:

en: Netmask:
gl: Máscara de rede:

en: Default gateway (IP):
gl: Pasarela por defecto (IP):

en: Primary nameserver:
gl: Servidor de nomes primario:

en: Secondary nameserver:
gl: Servidor de nomes secundario:

en: Invalid information
gl: Información non válida

en: You must enter valid IP information to continue
gl: Ten que introducir información IP válida para continuar

en: Hostname Configuration
gl: Configuración do nome de máquina

en: The hostname is the name of your computer.  If your computer is attached to a network, this may be assigned by your network administrator.
gl: O nome de máquina é o nome do seu ordenador.  Se está conectado a unha rede, pode que sexa asignado polo seu administrador de rede.

en: Select individual packages
gl: Seleccionar paquetes individuais

en: Package :
gl: Paquete :

en: Size    :
gl: Tamaño  :

en: Total size
gl: Tamaño total

en:    <Space>,<+>,<-> selection   |   <F1> help   |   <F2> package description
gl:   <Espacio>,<+>,<-> selección  |  <F1> axuda  |  <F2> descrición do paquete

en: Package Dependencies
gl: Dependencias de paquetes

en: Install packages to satisfy dependencies
gl: Instalar paquetes para satisfacer as dependencias

en: Do not install packages that have dependencies
gl: Non instalar paquetes que teñan dependencias

en: Ignore package dependencies
gl: Ignorar as dependencias dos paquetes

en: Mount Point:
gl: Punto de montaxe:

en: Allowable Drives:
gl: Unidades dispoñibles:

en: Delete
gl: Borrar

en: New
gl: Novo

en: No Root Partition
gl: Sen partición raíz

en: Disk Druid
gl: Disk druid

en: Package Installation
gl: Instalación de paquetes

en:     Packages
gl:     Paquetes

en:         Time
gl:        Tempo

en: Completed:
gl: Completado:

en: Remaining:
gl: Falta:

en: SILO Configuration
gl: Configuración do SILO

en: Create PROM alias `linux'
gl: Crear o alias `linux' na PROM

en: Set default PROM boot device
gl: Establecer o dispositivo de arrinque por defecto da PROM

en: Where do you want to install the bootloader?
gl: ¿Onde quere instalar o cargador de arrinque?

en: Edit Boot Label
gl: Editar a etiqueta de arrinque

en: What time zone are you located in?
gl: ¿Cal é a zona horaria onde se atopa?

en: Hardware clock set to GMT?
gl: ¿O reloxo hardware ten a hora universal?

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system. You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
gl: O núcleo 2.4 necesita significativamente máis espacio que os núcleos anteriores, tanto como o dobre da memoria RAM do sistema. Actualmente ten %dMB de espacio de intercambio, pero agora pode crear espacio adicional nalgún dos sistemas de ficheiros.

en: Free Space
gl: Espacio libre

en: Suggested size (MB):
gl: Tamaño suxerido (MB):

en: Swap file size (MB):
gl: Tamaño do ficheiro de intercambio (MB):

en: Add Swap
gl: Engadir intercambio

en: The value you entered is not a valid number.
gl: O valor indicado non é un número válido.

en: You don't have any Linux partitions. You can't upgrade this system!
gl: Non ten ningunha partición Linux. ¡Non pode actualizar este sistema!

en: System to Upgrade
gl: Sistema para actualizar

en: Upgrade Partition
gl: Partición para actualizar

en: Customize Packages to Upgrade
gl: Especificar os paquetes para actualizar

en: The packages you have installed, and any other packages which are needed to satisfy their dependencies, have been selected for installation. Would you like to customize the set of packages that will be upgraded?
gl: Os paquetes que ten instalados, e tódolos outros necesarios para satisfacer as dependencias, foron seleccionados para a instalación. ¿Quere especificar vostede os paquetes que serán actualizados?

en: Root Password
gl: Contrasinal de root

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know what it is and didn't make a mistake in typing. Remember that the root password is a critical part of system security!
gl: Escolla un contrasinal para root. Ten que escribilo dúas veces para asegurarse de que o coñece e non se trabucou ó teclear. Lembre que o contrasinal de root é unha parte crítica da seguridade do sistema

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Password Length
gl: Lonxitude do contrasinal

en: The root password must be at least 6 characters long.
gl: O contrasinal de root ten que ter polo menos 6 caracteres.

en: Password Mismatch
gl: Contrasinais non coincidintes

en: The passwords you entered were different. Please try again.
gl: Os contrasinais que introduciu foron diferentes. Probe de novo.

en: Add User
gl: Engadir usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password (confirm)
gl: Contrasinal (confirmar)

en: The password must be at least 6 characters long.
gl: O contrasinal ten que ter polo menos 6 caracteres.

en: User Exists
gl: O usuario xa existe

en: The root user is already configured. You don't need to add this user here.
gl: O usuario root xa está configurado. Non necesita engadir este usuario aquí.

en: This user id already exists.  Choose another.
gl: Este identificador de usuario xa existe.  Escolla outro.

en: You should use a normal user account for most activities on your system. By not using the root account casually, you'll reduce the chance of disrupting your system's configuration.
gl: Vostede debería usar unha conta de usuario normal para a maioría das actividades no seu sistema. Ó non usar habitualmente a conta de root, reducirá a posibilidade de estragar a configuración do seu sistema.

en: User Account Setup
gl: Configuración das contas de usuario

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Add
gl: Engadir

en: Enter the information for the user.
gl: Introducir a información do usuario.

en: Change the information for this user.
gl: Modificar a información deste usuario.

en: Use Shadow Passwords
gl: Usar contrasinais shadow

en: Enable MD5 Passwords
gl: Activar contrasinais MD5

en: Enable NIS
gl: Activar NIS

en: NIS Domain:
gl: Dominio NIS:

en: NIS Server:
gl: Servidor NIS:

en: or use:
gl: ou usar:

en: Request server via broadcast
gl: Facer petición do servidor por broadcast

en: Enable LDAP
gl: Activar LDAP

en: LDAP Server:
gl: Servidor LDAP:

en: LDAP Base DN:
gl: DN base de LDAP:

en: Use TLS connections
gl: Usar conexións TLS

en: Enable Kerberos
gl: Activar Kerberos

en: Admin Server:
gl: Servidor de Admin:

en: Color Depth:
gl: Profundidade de cor:

en: Graphical
gl: Gráfico

en: Text
gl: Texto

en: Video Card
gl: Tarxeta gráfica

en: Skip X Configuration
gl: Omitir a configuración das X

en: Server
gl: Servidor

en: Upgrade
gl: Actualizar

en: CDROM type
gl: Tipo de CDROM

en: What type of CDROM do you have?
gl: ¿Que tipo de CDROM ten?

en: Initializing CDROM...
gl: Inicializando CDROM...

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Module Parameters
gl: Parámetros do módulo

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Do you have a driver disk?
gl: ¿Ten un disquete de controlador?

en: Failed to mount driver disk.
gl: Fallo ó montar o disquete de controlador.

en: Which driver should I try?. If the driver you need does not appear in this list, and you have a separate driver disk, please press F2.
gl: ¿Que controlador quere tentar?. Se o controlador que necesita non aparece nesta lista, e ten un disquete co controlador á parte, prema F2.

en: Specify module parameters
gl: Indicar parámetros para o módulo

en: Failed to insert %s module.
gl: Erro ó inserir o módulo %s.

en: Kickstart Error
gl: Erro de Kickstart

en: Error opening: kickstart file %s: %s
gl: Erro ó abrir: ficheiro kickstart %s: %s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %s
gl: Erro lendo os contidos do ficheiro kickstart %s: %s

en: Error on line %d of kickstart file %s.
gl: Erro na liña %d do ficheiro kickstart %s.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
gl:   <Tab>/<Alt-Tab> entre elementos | <Espacio> escoller | <F12> seg. pantalla

en: Choose a Language
gl: Escoller unha lingua

en: Keyboard Type
gl: Tipo de teclado

en: What type of keyboard do you have?
gl: ¿Que tipo de teclado ten?

en: Local CDROM
gl: CDROM local

en: NFS image
gl: Imaxe NFS

en: Hard drive
gl: Disco duro

en: Network
gl: Rede

en: What kind of device would you like to add
gl: Clase de dispositivo que quere engadir

en: Done
gl: Feito

en: Add Device
gl: Engadir dispositivo

en: Failed to read directory %s: %s
gl: Fallo ó ler o directorio %s: %s

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
gl: ¡Semella que non ten ningún disco duro no seu sistema! ¿Quere configurar dispositivos adicionais?

en: Directory holding images:
gl: Directorio que contén as imaxes:

en: Select Partition
gl: Seleccionar partición

en: Device %s does not appear to contain Red Hat CDROM images.
gl: O dispositivo %s non semella conter as imaxes dos CDROM de Red Hat.

en: Networking Device
gl: Dispositivo de rede

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
gl: Ten varios dispositivos de rede neste sistema. ¿Cal deles quere instalar?

en: That directory does not seem to contain a Red Hat installation tree.
gl: Ese directorio non semella conter unha árbore de instalación de Red Hat.

en: Unable to retrieve the first install image
gl: Non foi posible cargar a primeira imaxe de instalación

en: FTP and HTTP installs require 20MB or more of system memory.
gl: As instalacións por FTP e HTTP necesitan 20 MB ou máis de memoria de sistema.

en: Rescue Method
gl: Método de recuperación

en: Installation Method
gl: Método de instalación

en: What type of media contains the rescue image?
gl: ¿Que tipo de dispositivo contén a imaxe de rescate?

en: What type of media contains the packages to be installed?
gl: ¿Que tipo de dispositivo contén os paquetes para instalar?

en: Cannot find ks.cfg on boot floppy.
gl: Non se atopa ks.cfg no disquete de arrinque.

en: Updates Disk
gl: Disco de actualizacións

en: Insert your updates disk and press "OK" to continue.
gl: Insira o disquete de actualizacións e prema "Aceptar" para continuar.

en: Failed to mount floppy disk.
gl: Fallo ó montar o disquete.

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Reading anaconda updates...
gl: Lendo as actualizacións de anaconda...

en: Failed to mount driver disk: %s.
gl: Erro ó montar o disquete de controlador: %s.

en: The wrong diskette was inserted.
gl: Inseriuse un disquete incorrecto.

en: Loading
gl: Cargando

en: Loading %s driver...
gl: Cargando o controlador %s...

en: Driver Disk
gl: Disquete de controlador

en: Please insert the %s driver disk now.
gl: Insira agora o disquete co controlador de %s.

en: NFS server name:
gl: Nome do servidor NFS:

en: Red Hat directory:
gl: Directorio de Red Hat:

en: NFS Setup
gl: Configuración de NFS

en: Nameserver IP
gl: IP do servidor de nomes

en: Nameserver
gl: Servidor de nomes

en: Your dynamic IP request returned IP configuration information, but it did not include a DNS nameserver. If you know what your nameserver is, please enter it now. If you don't have this information, you can leave this field blank and the install will continue.
gl: A solicitude de IP dinámico devolveu información da configuración IP, pero non incluíu un servidor de nomes DNS. Se sabe cal é, indíqueo agora. Se non ten esta información, pode deixar este campo baleiro e a instalación continuará.

en: Invalid IP Information
gl: Información IP non válida

en: You entered an invalid IP address.
gl: Indicou un enderezo IP non válido.

en: Please enter the IP configuration for this machine. Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal notation (for example, 1.2.3.4).
gl: Indique a configuración IP para esta máquina. Cada elemento debe ser introducido como un enderezo IP en notación decimal con puntos (por exemplo, 1.2.3.4).

en: Use dynamic IP configuration (BOOTP/DHCP)
gl: Usar configuración de IP dinámico (BOOTP/DHCP)

en: Configure TCP/IP
gl: Configurar TCP/IP

en: Missing Information
gl: Falta información

en: You must enter both a valid IP address and a netmask.
gl: Ten que introducir un enderezo IP e unha máscara de rede válidos.

en: Dynamic IP
gl: IP dinámico

en: Sending request for IP information...
gl: Enviando a petición de información IP...

en: Determining host name and domain...
gl: Determinando o nome da máquina e o dominio...

en: bad argument to kickstart network command %s: %s
gl: argumento erróneo ó comando de rede de kickstart %s: %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
gl: Protocolo de arrinque %s erróneo indicado no comando de rede

en: Boot protocol to use
gl: Protocolo de arrinque a usar

en: Network gateway
gl: Pasarela de rede

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Netmask
gl: Máscara de rede

en: Domain name
gl: Nome de dominio

en: Network device
gl: Dispositivo de rede

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects  |   <F12> next screen
gl:  <Tab>/<Alt-Tab> entre elementos | <Espacio> escoller | <F12> seg. pantalla

en: Network configuration
gl: Configuración da rede

en: Would you like to set up networking?
gl: ¿Quere configurar a rede?

en: Initializing PC Card Devices...
gl: Inicializando os dispositivos PC Card...

en: Please insert your PCMCIA driver disk into your floppy drive now.
gl: Insira o disquete de controladores PCMCIA na disqueteira.

en: Failed to mount disk.
gl: Non foi posible montar o disquete.

en: That floppy does not look like a Red Hat PCMCIA driver disk.
gl: O disquete non semella ser un disquete de controladores PCMCIA de Red Hat.

en: Failed to log into %s: %s
gl: Fallo ó autenticarse en %s: %s

en: Failed to retrieve %s: %s
gl: Fallo ó descargar %s: %s

en: Retrieving
gl: Descargando

en: FTP site name:
gl: Nome do servidor FTP:

en: Web site name:
gl: Nome do servidor Web:

en: Use non-anonymous ftp
gl: Usar ftp non anónimo

en: Use proxy server
gl: Usar servidor proxy

en: FTP Setup
gl: Configuración de FTP

en: HTTP Setup
gl: Configuración de HTTP

en: You must enter a server name.
gl: Ten que introducir un nome de servidor.

en: You must enter a directory.
gl: Ten que introducir un directorio.

en: Unknown Host
gl: Máquina descoñecida

en: %s is not a valid hostname.
gl: %s non é un nome de máquina válido.

en: If you are using non anonymous ftp, enter the account name and password you wish to use below.
gl: Se está a usar ftp non anónimo, indique embaixo o nome e o contrasinal da conta que desexa utilizar.

en: If you are using a HTTP proxy server enter the name of the HTTP proxy server to use.
gl: Se está a usar un servidor proxy HTTP, indique o seu nome.

en: Account name:
gl: Nome da conta:

en: FTP Proxy:
gl: Proxy FTP:

en: HTTP Proxy:
gl: Proxy HTTP:

en: FTP Proxy Port:
gl: Porto do proxy FTP:

en: HTTP Proxy Port:
gl: Porto do proxy HTTP:

en: Loading SCSI driver
gl: Cargando o controlador SCSI

en: X Window System
gl: Sistema X Window

en: Laptop Support
gl: Soporte de Portátiles

en: News Server
gl: Servidor de Novas

en: Anonymous FTP Server
gl: Servidor FTP Anónimo

en: Web Server
gl: Servidor Web

en: DNS Name Server
gl: Servidor de Nomes DNS

en: Utilities
gl: Utilidades

en: Kernel Development
gl: Desenvolvemento do Núcleo

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time
gl: Hora de Alaska

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time - Alaska panhandle
gl: Hora de Alaska - Alaska panhandle

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
gl: Hora de Alaska - Alaska panhandle neck

note: generated from zone.tab
en: Alaska Time - west Alaska
gl: Hora de Alaska - oeste de Alaska

note: generated from zone.tab
en: Aleutian Islands
gl: Illas Aleutianas

note: generated from zone.tab
en: Amapa, E Para
gl: Amapa, E de Para

note: generated from zone.tab
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
gl: Estación Admundsen-Scott, Polo Sur

note: generated from zone.tab
en: Atlantic islands
gl: Illas atlánticas

note: generated from zone.tab
en: Atlantic Time - E Labrador
gl: Hora Atlántica - E do Labrador

note: generated from zone.tab
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), NB, W Labrador, E Quebec & PEI
gl: Hora Atlántica - Nova Escocia (maioría dos lugares), NB, O do Labrador, E de Quebec e PEI

note: generated from zone.tab
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
gl: Hora Atlántica - Nova Escocia - lugares que non cumpren DST 1966-1971

note: generated from zone.tab
en: Canary Islands
gl: Illas Canarias

note: generated from zone.tab
en: Casey Station, Bailey Peninsula
gl: Estación Casey, Península de Bailey

note: generated from zone.tab
en: central Crimea
gl: Crimea central

note: generated from zone.tab
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
gl: Hora estándar Central - Saskatchewan - centro-oeste

note: generated from zone.tab
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
gl: Hora estándar Central - Saskatchewan - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: Central Time
gl: Hora central

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Campeche, Yucatan
gl: Hora central - Campeche, Yucatán

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
gl: Hora Central - Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
gl: Hora Central - Manitoba e Ontario occidental

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Michigan - Wisconsin border
gl: Hora Central - Michigan - fronteira con Wisconsin

note: generated from zone.tab
en: Central Time - most locations
gl: Hora Central - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Quintana Roo
gl: Hora Central - Quintana Roo

note: generated from zone.tab
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
gl: Hora Central - Rainy River e Fort Frances, Ontario

note: generated from zone.tab
en: Central Time - west Nunavut
gl: Hora Central - oeste de Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Ceuta & Melilla
gl: Ceuta e Melilla

note: generated from zone.tab
en: Chatham Islands
gl: Illas Chatham

note: generated from zone.tab
en: Davis Station, Vestfold Hills
gl: Estación Davis, Vestfold Hills

note: generated from zone.tab
en: Dumont-d'Urville Base, Terre Adelie
gl: Base Dumont-d'Urville, Terre Adelie

note: generated from zone.tab
en: E Amazonas
gl: E do Amazonas

note: generated from zone.tab
en: E Argentina (BA, DF, SC, TF)
gl: E da Arxentina (BA, DF, SC, TF)

note: generated from zone.tab
en: east Dem. Rep. of Congo
gl: leste da Rep. Dem. do Congo

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - central Nunavut
gl: Eastern Standard Time - Nunavut central

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - east Nunavut
gl: Hora estándar Oriental - leste de Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - Crawford County
gl: Hora estándar Oriental - Indiana - Crawford County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - most locations
gl: Hora estándar Oriental - Indiana - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - Starke County
gl: Hora estándar Oriental - Indiana - Starke County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Indiana - Switzerland County
gl: Hora estándar Oriental - Indiana - Switzerland County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Standard Time - Pangnirtung, Nunavut
gl: Hora estándar Oriental - Pangnirtung, Nunavut

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time
gl: Hora Oriental

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
gl: Hora Oriental - Kentucky - Área de Louisville

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
gl: Hora Oriental - Kentucky - Wayne County

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Michigan - most locations
gl: Hora Oriental - Michigan - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - most locations
gl: Hora Oriental - Ontario e Quebec - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
gl: Hora Oriental - Ontario e Quebec - lugares que non cumpren DST 1967-1973

note: generated from zone.tab
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
gl: Hora Oriental - Thunder Bay, Ontario

note: generated from zone.tab
en: east Uzbekistan
gl: leste de Uzbekistán

note: generated from zone.tab
en: Galapagos Islands
gl: Illas Galápagos

note: generated from zone.tab
en: Gambier Islands
gl: Illas Gambier

note: generated from zone.tab
en: Gilbert Islands
gl: Illas Gilbert

note: generated from zone.tab
en: Great Britain
gl: Gran Bretaña

note: generated from zone.tab
en: Irian Jaya & the Moluccas
gl: Irian Jaya e as Molucas

note: generated from zone.tab
en: Java & Sumatra
gl: Java e Sumatra

note: generated from zone.tab
en: Johnston Atoll
gl: Atol Johnston

note: generated from zone.tab
en: Lord Howe Island
gl: Illa Lord Howe

note: generated from zone.tab
en: Madeira Islands
gl: Illas Madeira

note: generated from zone.tab
en: Marquesas Islands
gl: Illas Marquesas

note: generated from zone.tab
en: Mawson Station, Holme Bay
gl: Estación Mawson, Baía Holme

note: generated from zone.tab
en: McMurdo Station, Ross Island
gl: Estación McMurdo, Illa Ross

note: generated from zone.tab
en: Midway Islands
gl: Illas Midway

note: generated from zone.tab
en: Moscow+00 - west Russia
gl: Moscova+00 - Rusia occidental

note: generated from zone.tab
en: Moscow+01 - Caspian Sea
gl: Moscova+01 - Mar Caspio

note: generated from zone.tab
en: Moscow-01 - Kaliningrad
gl: Moscova-01 - Kaliningrado

note: generated from zone.tab
en: Moscow+02 - Urals
gl: Moscova+02 - Urais

note: generated from zone.tab
en: Moscow+03 - Novosibirsk
gl: Moscova+03 - Novosibirsk

note: generated from zone.tab
en: Moscow+03 - west Siberia
gl: Moscova+03 - Siberia occidental

note: generated from zone.tab
en: Moscow+04 - Yenisei River
gl: Moscova+04 - Río Yenisei

note: generated from zone.tab
en: Moscow+05 - Lake Baikal
gl: Moscova+05 - Lago Baikal

note: generated from zone.tab
en: Moscow+06 - Lena River
gl: Moscova+06 - Río Lena

note: generated from zone.tab
en: Moscow+07 - Amur River
gl: Moscova+07 - Río Amur

note: generated from zone.tab
en: Moscow+09 - Kamchatka
gl: Moscova+09 - Kamchatka

note: generated from zone.tab
en: Moscow+10 - Bering Sea
gl: Moscova+10 - Mar de Bering

note: generated from zone.tab
en: Mountain Standard Time - Arizona
gl: Hora estándar da Montaña - Arizona

note: generated from zone.tab
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
gl: Hora estándar da Montaña - Dawson Creek e Fort Saint John, British Columbia

note: generated from zone.tab
en: Mountain Standard Time - Sonora
gl: Hora estándar da Montaña - Sonora

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time
gl: Hora da Montaña

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
gl: Hora da Montaña - Alberta, leste de British Columbia e oeste de Saskatchewan

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - central Northwest Territories
gl: Hora da Montaña - centro dos Territorios do Noroeste

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - Chihuahua
gl: Hora da Montaña - Chihuahua

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - Navajo
gl: Hora da Montaña - Navajo

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
gl: Hora da Montaña - S de Baja, Nayarit, Sinaloa

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
gl: Hora da Montaña - sur de Idaho e leste de Oregón

note: generated from zone.tab
en: Mountain Time - west Northwest Territories
gl: Hora da Montaña - oeste dos Territorios do Noroeste

note: generated from zone.tab
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PR)
gl: NE do Brasil (MA, PI, CE, RN, PR)

note: generated from zone.tab
en: Newfoundland Island
gl: Illa Newfoundland

note: generated from zone.tab
en: New South Wales - most locations
gl: Nova Gales do Sur - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: northeast Mali
gl: nordeste de Mali

note: generated from zone.tab
en: Northern Ireland
gl: Irlanda do norte

note: generated from zone.tab
en: Northern Territory
gl: Territorio do norte

note: generated from zone.tab
en: Pacific Time - north Yukon
gl: Hora do Pacífico - norte de Yukon

note: generated from zone.tab
en: Pacific Time - south Yukon
gl: Hora do Pacífico - sur de Yukon

note: generated from zone.tab
en: Pacific Time - west British Columbia
gl: Hora do Pacífico - oeste de British Columbia

note: generated from zone.tab
en: Palmer Station, Anvers Island
gl: Estación Palmer, Illa Anvers

note: generated from zone.tab
en: peninsular Malaysia
gl: Malasia peninsular

note: generated from zone.tab
en: Phoenix Islands
gl: Illas Phoenix

note: generated from zone.tab
en: Queensland - Holiday Islands
gl: Queensland - Illas Holiday

note: generated from zone.tab
en: Queensland - most locations
gl: Queensland - maioría dos lugares

note: generated from zone.tab
en: Sabah & Sarawak
gl: Sabah e Sarawak

note: generated from zone.tab
en: Society Islands
gl: Illas Society

note: generated from zone.tab
en: South Australia
gl: Australia do Sur

note: generated from zone.tab
en: southwest Mali
gl: suroeste de Mali

note: generated from zone.tab
en: S & SE Brazil (BA, GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
gl: S e SE do Brasil (BA, GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

note: generated from zone.tab
en: Syowa Station, E Ongul I
gl: Estación Syowa, E de Ongul I

note: generated from zone.tab
en: Wake Island
gl: Illa Wake

note: generated from zone.tab
en: W Amazonas
gl: O do Amazonas

note: generated from zone.tab
en: west Dem. Rep. of Congo
gl: oeste da Rep. Dem. do Congo

note: generated from zone.tab
en: Western Australia
gl: Australia occidental

note: generated from zone.tab
en: west Uzbekistan
gl: oeste de Uzbekistán

note: generated from zone.tab
en: W Para, Rondonia
gl: O de Para, Rondonia

note: generated from zone.tab
en: Zaporozh'ye, E Lugansk
gl: Zaporozh'ye, E de Lugansk

note: generated from lang-table
en: Czech
gl: Checo

note: generated from lang-table
en: Danish
gl: Dinamarqués

note: generated from lang-table
en: English
gl: Inglés

note: generated from lang-table
en: French
gl: Francés

note: generated from lang-table
en: German
gl: Alemán

note: generated from lang-table
en: Icelandic
gl: Islandés

note: generated from lang-table
en: Italian
gl: Italiano

note: generated from lang-table
en: Japanese
gl: Xaponés

note: generated from lang-table
en: Norwegian
gl: Noruegués

note: generated from lang-table
en: Romanian
gl: Romanés

note: generated from lang-table
en: Russian
gl: Ruso

note: generated from lang-table
en: Slovenian
gl: Esloveno

note: generated from lang-table
en: Spanish
gl: Castelán

note: generated from lang-table
en: Swedish
gl: Sueco

note: generated from lang-table
en: Ukrainian
gl: Ucraíno
